عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بيانيه بسيج دانشجويي 8 دانشگاه تهران

بيانيه بسيج دانشجويي 8 دانشگاه تهران
سه شنبه 21 تیر 1390  01:48 ق.ظ

دولت هرچه سريع تر اقدام براي اسلامي شدن دانشگاه ها را آغاز كند

بسيج دانشجويي 8 دانشگاه تهران با صدور بيانيه اي تأكيد كردند كه دولت بايد هرچه سريع تر اجراي عالمانه و كارشناسانه «اسلامي شدن دانشگاه ها» را آغاز كند.
در بخشي از بيانيه بسيج دانشجويي دانشگاه هاي تهران، صنعتي شريف، صنعتي اميركبير، خواجه نصيرالدين طوسي، علم و صنعت، امام صادق عليه السلام، علامه طباطبايي و شهيد بهشتي آمده است: «يكي از آسيب هاي جدي ساليان گذشته كه البته از يك منظر هم مسير تجربه اندوزي اصحاب انقلاب بوده است همين است كه با اسلامي شدن دانشگاه ها بسيار سطحي برخورد شده و تلاش براي آن محدود شده است به جابه جا كردن يك سري بودجه و ايجاد يك سري نهاد و محكوم كردن يك سري حركت و انجام طرح هاي فرهنگي كليشه اي مانند همايش هاي عريض و طويل و بي فايده و البته برخي از اقدامات صورت گرفته در اين سال ها خوب اما ناكافي و درمان هاي غيرريشه اي اين مسئله بوده است.»
در ادامه اين بيانيه تأكيد شده است: امروز ديگر بهانه آوردن براي طفره از انجام وظيفه امري نابخشودني است.
در ادامه اين بيانيه آمده است: «بي ترديد برآورده كردن اهداف انقلاب فرهنگي بدون اسلامي شدن هر چهار بعد دانشگاه يعني متون، اساتيد، قوانين و دانشجويان ممكن نخواهد شد كه براي هر كدام از اين موارد نيز برنامه هايي اعلام و اجرا شده است كه علي رغم صداقت مسئولان كافي نبوده و نيست. يكي از اجزاي بعد فرهنگي آن ضرورت ايجاد فضاي آموزشي غيرمختلط است. اين ضرورت به قدري آشكار است كه نيازي به برهان و استدلال ندارد و از فتاواي مراجع معظم تقليد نيز برمي آيد كه اين موضوع از مسلمات ديني است.»
در پايان اين بيانيه تصريح شده است: بسيج دانشجويي اين فرصت تاريخي براي حركت به سوي اسلامي شدن دانشگاه را غنيمت مي شمرد و آمادگي خود را براي ايجاد عقبه كارشناسي اين مقوله مهم اعلام مي دارد. دانشجويان بسيجي اين ضرورت تاريخي و تمدني و وظيفه خويش را به خوبي شناخته اند، اكنون نوبت نخبگان و مسئولان است كه بر ترس ها شجاعانه غلبه كنند و با رفع شبهات موجود از خويش و در پاي اين رسالت تمدني خود محكم بايستند و با عزمي راسخ و توكل بر خدا براي اجرايي شدن اين مهم، گام هايي جدي و كارشناسانه بردارند.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها