عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

گزارش خبري كيهان از واكنش فعالان سياسي به نامه اخير خاتمي

گزارش خبري كيهان از واكنش فعالان سياسي به نامه اخير خاتمي
سه شنبه 21 تیر 1390  01:48 ق.ظ

واكنش ها به نامه اخير برادر محمد خاتمي به فرمانده سپاه همچنان ادامه دارد.
«محمدحسن قديري ابيانه» كارشناس مسائل سياسي و سفير اسبق ايران در مكزيك در گفت وگو با فارس، به نامه محمدرضا خاتمي خطاب به سردار سرلشكر جعفري اشاره كرد و با طعنه به وي اظهار داشت: حق با سخنان محمدرضا خاتمي درباره عدم دخالت سپاه در مسائل كشور است! چرا كه از نظر آنها جورج سوروس صهيونيست، اسرائيل، آمريكا و انگليس بايد در مسائل جمهوري اسلامي ايران دخالت آشكار داشته باشند و منابع مالي اعضا و جريانات مورد نظر آنها را تامين كنند.
وي كه با كنايه سخن مي گفت، افزود: به ايرانيان و دلسوزان واقعي انقلاب چه ربطي دارد كه مي خواهند جلوي نفوذ فتنه گران، جنايتكاران و دشمنان ملت را به بدنه انقلاب بگيرند تا انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان نيافتد؟
اين كارشناس مسائل سياسي ادامه داد: محمدرضا خاتمي همان كسي است كه در مصاحبه خود با رسانه هاي خارجي نظام سلطنتي اسپانيا را الگوي حكومتي مناسب خود معرفي كرد و اطرافيان و هم حزبي هاي فراري او امروز به گرفتن عكس يادگاري با جورج بوش جنايتكار افتخار مي كنند و امروز در رسانه هاي دشمن مانند VOA و BBC به ياوه گويي عليه ملت ايران مشغولند و از سران استكبار مي خواهند كه ملت و نظام ايران را هرچه بيشتر تحريم كرده و حتي آنها را تشويق به حمله نظامي مي كنند.
قديري ابيانه با يادآوري اينكه محمدرضا خاتمي دبيركل حزب منحله مشاركت است كه از بازيگران اصلي فتنه 88 بود، خاطرنشان كرد: حزب منحله مشاركت همان حزبي است كه عليرغم شعار 8 ساله مردم سالاري جامعه مدني و جمهوريت با وجود علم به شكست قطعي خود در انتخابات 88، «شعار ننگين و دروغ تقلب» در انتخابات را همصدا با دشمن سر دادند؛ حال آنكه از قبل به شكست خود در مقابل رقيب آگاه بودند و اين عمل آنها به نوعي كودتا عليه جمهوريت، مدنيت و مردم سالاري در كشور بود.
آيت الله «سيداحمد علم الهدي»، نماينده مردم خراسان رضوي در مجلس خبرگان و امام جمعه مشهد در اين باره گفت: افرادي نظير محمدرضا خاتمي از اول انقلاب همواره در مقاطع سياسي خود از امام(ره) مايه گذاشتند و در حال حاضر نيز به سجيه باطله خود ادامه داده و با فتنه گري از امام(ره) و منويات ايشان به نفع خود سوءاستفاده مي كنند.
وي ادامه داد: چگونه مي توان وارد سياست نشد اما جلوي نااهل ها را گرفت؟ رسالت سپاه و بسيج پاسداري از انقلاب است و نمي توان بدون ورود به عرصه سياست از نظام دفاع كرد؛ امام(ره) هيچ گاه نفرموده اند كه سپاه در عرصه سياست دخالت نكند بلكه ايشان فرمودند كه در احزاب سياسي و مقوله انتخابات وارد نشود و طرفدار كانديداي خاصي نباشد و اين موضوع در صحيفه امام(ره) موجود است.
حجت الاسلام مرتضي آقاتهراني، نماينده تهران و عضو فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس نيز بي تعهدي به نظام اسلامي را عامل اصلي اهانت به فرمانده سپاه و نهادهاي اصيل انقلاب عنوان كرد و اظهار داشت: آقايان كي توانسته اند كه ارزش هاي والاي نظام اسلامي همانند قانون مند بودن را تحمل كنند، مشكل اصلي ما در جريان فتنه هم همين مسئله بود. زماني كه رهبر معظم انقلاب فرمودند كه همه بايد قانون مند باشند، چقدر آقايان به قانون تمكين كردند كه امروز مجدداً صداي خود را بلند مي كنند.
آقاتهراني در ادامه گفت: محمدرضا خاتمي زماني در دانشگاه صنعتي اصفهان سخنراني مي كرد و در مورد چگونگي پايان يافتن دولت اصلاحات به دانشجويان بشارت مي داد و مي گفت كه «ما دموكراسي را به جايي رسانده ايم كه شما مي توانيد امام حسين(ع) را هم به چالش بكشيد»؛ چنين بينش و ديدگاهي نهايتي غير از اهانت به نهادهاي اصيل انقلاب ندارند.
حجت الاسلام محمدعلي رضايي نماينده مردم تربت حيدريه در مجلس نيز در اين باره گفت: فتنه گران به دليل انحرافات فكري اي كه دارند، مدافعان اصلي انقلاب را مورد حمله قرار مي دهند اما بايد بدانند كه رود خروشان ملت هرگز در مسيري كه فتنه گران رفته اند، جاري نخواهد شد.
واكنش به نامه گستاخانه خاتمي به فرمانده سپاه فقط به اصولگرايان ختم نمي شود بلكه برخي چهره هاي اصلاح طلب نيز محتواي اين نامه را مورد مذمت قرار داده اند.
در همين رابطه «امير طاهرخاني» عضو فراكسيون اقليت مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه هجمه به سپاه پاسداران مغاير با منافع و اقتدار ملي است، گفت كه اقدام رضا خاتمي براي هجمه به سرلشگر جعفري مورد حمايت اصلاح طلبان نيست.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها