عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

Panda Global Protection 2010 v3.00

Panda Global Protection 2010 v3.00
سه شنبه 21 تیر 1390  01:50 ق.ظ

 

حفاظت سيستم را بدست پاندا بسپاريد!
جنگ بين ويروس و ضدويروس از ديرباز وجود داشته و در آينده نيز ادامه خواهد داشت. هر روزه ويروسهاي بسيار زيادي در سطح جهان شيوع داده ميشود و در مقابل ضدويروسها نيز بصورت روزانه ديتابيس خود را آپديت کرده و به مقابله با آنها ميپردازند.
خوشبختانه در اين چند سال اخير شرکتها و سايتهاي مختلفي به ياري کاربران شتافته و با گزارشات و آزمايشهاي متعددي که بطور مرتب بر روي عملکرد ضدويروسها انجام ميدهند، کاربران را در انتخاب مناسب ياري ميکنند. از معروفترين اين سايتها ميتوان
www.virustotal.com را نام برد که انصافا اطلاعات بسيار با ارزشي را ارائه ميدهد.
دراينجا نيز يکي از ضدويروسهاي مطرح در سطح جهان را معرفي ميکنيم. Panda نامي است که براي بسياري از کاربران شناخته شده است. البته درست است که به اندازه ضدويروسهايي مانند Kaspersky، Nod32، Avira ، Norton، MacAfee و ... معروف و محبوب نيست، اما جزو ضدويروسهاي خوب محسوب ميشود.
در هنگام نصب، مطابق شکل 1 دو گزينه در اختيارتان قرار ميگيرد که گزينه اول، در صورت برخورد با آيتمهاي مشکوک آنها را به صورت خودکار به سايت پاندا فرستاده و گزينه دوم نيز اين عمل را بر روي آيتمهايي که در ليست قرنطينه قرار دارند اعمال ميکند. اما باتوجه به شرايط و امکانات ما، بهتر است هر دو گزينه فوق را غيرفعال کنيد.
به غير از موارد فوق، نکته قابل توجه ديگري در مراحل نصب وجود نداشته و همه کارها به راحتي انجام ميپذيرد.


شکل 1

 

همانطور که در شکل 2 مشاهده ميکنيد محيط اين نرمافزار از چند سربرگ با نامهاي Status، Scan، Report، Quarantine و Services تشکيل شده است که در ادامه با تعدادي از آنها آشنا ميشويم.
 

 


شکل 2

 

Status: اين سربرگ که متشکل از سه بخش با نامهاي
Protection، Maintenance و Update است، پيامها و خطاهاي موجود اعم از عدم آپديت ديتابيس، يافتن فايلهاي مخرب و مشکلات ديگر را به کاربر گزارش ميدهد. همچنين در اين سربرگ ميتوان به تنظيمات ضدويروس، ديواره آتش و آيتمهاي ديگر دسترسي داشته باشيد.
با کليک بر روي Antivirus که در قسمت Protection قراردارد، پنجرهاي مشابه شکل 3 باز ميشود. با انتخاب گزينه Enable protection against known threats ميتوان ضدويروس را فعال يا غيرفعال کرد. همچنين در قسمت
Threats to detect and exclude با کليک بر روي گزينه Setting، پنجرهاي نمايش داده ميشود که در سربرگهاي Files و Directories به ترتيب ميتوانيد فايل و پوشههايي را که مايل نيستيد نرمافزار، آنها را از لحاظ ويروسي بودن بررسي کند، معرفي کنيد.
 

 


شکل 3

 

اما گزينه‌هاي موجود در بخش Maintenance شامل Automatic Backup Copy و Optimize Performance ميباشد. گزينه اول جهت تهيه فايل پشتيبان بوده و گزينه دوم نيز توسط ابزارهايي مانند Defragment و Clean-up محتويات هاردديسک را مرتب و پاکسازي ميکند.
قسمت Update نيز کاملاٌ مشخص است و نيازي به توضيح اضافي ندارد.
Scan: اکثر کاربران با گزينههاي اين قسمت آشنايي نسبتا کاملي دارند اما ابزارهايي در اين سربرگ وجو دارد که شايد برايتان جالب باشد. Detect Vulnerabilities نام ابزاري است که به شما کمک ميکند تا نقاط آسيبپذير سيستم را مشاهده کرده و در صورت نياز آنها را برطرف نماييد.
Report: اگر مايليد تا گزارشات کامل و البته گرافيکي را از وضعيت سيستم در زمانهاي گذشته مطالعه کنيد به اين سربرگ مراجعه و انواع فايلهاي مخرب به همراه تعداد هر کدام را مشاهده کنيد. اين گزارشات ميتواند شما را در بهينهسازي و افزايش امنيت سيستم ياري نمايد.
Quarantine: همانطور که از نامش پيداست، تمامي فايلها و برنامههايي که توسط نرمافزار قرنطينه ميشوند در اين بخش قرار ميگيرند.
Services: مهمترين ابزار اين بخش Rescue Disk است که به کمک آن ميتوانيد يک سيدي براي روز مبادا تهيه کنيد. اين ديسک زماني که سيستمعامل بر اثر ويروسي شدن دچار مشکل شده و قادر به بوت نميباشد، ميتواند به شما در پاکسازي و احياي سيستم کمک کند.
توضيحات در مورد هريک از بخش هاي اين نرمافزار، نيازمند زمان زيادي است و در چنين فضايي امکانپذيد نخواهد بود. در اينجا فقط سعي کرديم شما را با تعدادي از مهمترين و اصليترين موارد آشنا کنيم.
 

yaser65

yaser65
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 109

دسترسی سریع به انجمن ها