عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كارشناس دو و ميداني: فقط عملكرد طوسي راضي كننده بود

كارشناس دو و ميداني: فقط عملكرد طوسي راضي كننده بود
سه شنبه 21 تیر 1390  01:50 ق.ظ

تهران - كارشناس ورزش دو و ميداني كشورمان با اشاره به ركوردهاي ورزشكاران ايران در مسابقات قهرماني آسيا گفت: در اين مسابقات فقط عملكرد 'مريم طوسي' راضي كننده بود.
كارشناس دو و ميداني: فقط عملكرد طوسي راضي كننده بود

'ايرج حصيبي' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: دو و ميداني يك ورزش ركوردي است و كسب مدال به تنهايي نمي تواند ملاك مناسبي براي ارزيابي موفقيت يك تيم در مسابقات باشد.


وي افزود:احسان حدادي، سجاد مرادي و ليلا رجبي با وجود كسب مدال در اين رقابت ها نتوانستند ركوردهاي خوبي به دست بياورند و تنها هادي سپهرزاد با توجه به مصدوميتي كه در چند ماه اخير داشت ركورد نسبتا راضي كننده اي به دست آورد.


حصيبي ادامه داد: طوسي علي رغم اينكه نتواست مدالي به دست بياورد اما با توجه به اينكه دو بار ركورد 100 متر و يك بار ركورد 200 متر ايران را در اين رقابت ها شكست به نظر من موفق ترين عضور تيم ملي دو و ميداني ايران در مسابقات قهرماني آسيا بود.


وي گفت: در اين مسابقات از مجموع 141 مدال توزيع شده در 42 ماده مسابقات 6 مدال به تيم ايران رسيده است كه با توجه به استعدادهاي موجود در ايران نمي تواند نتيجه مطلوبي باشد و فدراسيون دو و ميداني كه متولي اين رشته پايه است بايد پاسخگوي اين عملكرد باشد.


حصيبي افزود: در سطح آسيا كشورهاي چين، كره جنوبي و ژاپن قدرت هاي اصلي ورزش دو و ميداني هستند كه با توجه به نزديك بودن به زمان برگزاري مسابقات دو و ميداني قهرماني جهان در كره جنوبي اين كشور با ورزشكاران كمي در اين رقابت ها شركت كرده بود و بسياري از نفرات مطرح كشورهاي چين و ژاپن هم در اين رقابت ها حضور نداشتند.


وي در مورد علت ناموفق بودن تيم ملي ايران در مسابقات دو و ميداني قهرماني آسيا اظهار داشت: در سال هاي قبل هميشه تا اين موقع از سال چند مرحله از مسابقات باشگاهي برگزار شده بود و ورزشكاران هم از نظر آمادگي بدني در شرايط مسابقه قرار گرفته بودند و هم از نظر مالي تا حدودي تامين شده بودند و دغدغه هاي آنها رفع شده بود اما امسال برگزار نشدن مسابقات باشگاهي لطمه بزرگي به اين رشته ورزشي زده است.


كارشناس ورزش دو و ميداني كشورمان ادامه داد: درست است كه امسال مسابقات قهرماني كشور و دو مرحله جايزه بزرگ برگزار شد اما اين رقابت ها با توجه به زمان برگزاري و رفع نكردن مشكلات مالي ورزشكاران، نمي تواند جايگزين مسابقات باشگاهي شود.


حصيبي در خصوص انتقادات بسياري از ورزشكاران مطرح كشورمان از شرايط خود پيش از اعزام به مسابقات قهرماني آسيا گفت: يك ورزشكار ملي نبايد در حدي تحت فشار مشكلات متعدد قرار بگيرد كه مجبور به انتقاد از فدراسيون شود. البته اين به اين معني نيست كه دو و ميداني كاران ايران در زمان فدراسيون هاي قبلي شرايط مطلوبي داشتند اما مسوولان فدراسيون بايد كاري كنند كه ورزشكاران احساس كنند كه كسي براي شنيدن حرف هاي آنها وجود دارد و مي خواهد كه اين مشكلات حل شود حتي اگر برخي از آنها قابل حل هم نباشند.


وي تاكيد كرد: مسوولان فدراسيون دو و ميداني بايد انتقادپذير باشند و با بها دادن به ورزشكاران و مربيان بهانه انتقاد كردن به كسي ندهند.


كارشناس دو و ميداني ايران در خصوص انصراف روح اله عسگري از حضور در مسابقات دو و ميداني قهرماني آسيا گفت: درست است كه عسگري مشكلات زيادي دارد و در مورد بسياري از انتقاداتش هم حق داشت اما حضور در اين رقابت ها يك مسئله ملي بود و نبايد از حضور در قهرماني آسيا به بهانه حمايت نكردن فدراسيون كنار مي كشيد.


حصيبي در پايان تاكيد كرد: فدراسيون دو وميداني بايد براي بررسي عملكرد خود و نتايج ورزشكاران كشورمان در مسابقات قهرماني آسيا جلساتي با حضور كارشناسان بي طرف و منتقد برگزار كند تا در آينده شاهد روزهاي بهتري براي اين ورزش پايه در كشورمان باشيم.


گفتني است تيم ملي دو و ميداني ايران در نوزدهمين دوره مسابقات دو و ميداني قهرماني آسيا با كسب 2 طلا، 2 نقره و 2 برنز با چهار پله نزول نسبت به دوره قبل اين مسابقات دررده هفتم قرار گرفت.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها