عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دیدگاه امام (ره) و مراجع در عدم اختلاط دانشگاهها اجرایی شود

دیدگاه امام (ره) و مراجع در عدم اختلاط دانشگاهها اجرایی شود
سه شنبه 21 تیر 1390  04:48 ق.ظ

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دانشگاهها و وزارت علوم باید مجموعه ای از دیدگاههای حضرت امام و نظرات فقهی مراجع تقلید را برای عملیاتی کردن موضوع عدم اختلاط در دانشگاهها را اجرا کنند.

امیر طاهرخانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تاکیداتی که در زمینه تفکیک جنسیتی دانشگاهها وجود دارد گفت: کار فرهنگی کار حساسی است و نباید به شیوه ها و روش های سطحی انجام شود که مشکل ساز شود و یا اینکه قانونی که باید اجرا شود را تنها با شعار پوشش دهیم.

طاهرخانی یادآور شد: مراجع عظام نیز نظراتی در زمینه تفکیک جنسیتی اعلام کرده اند و به نظر می رسد دانشگاهها و وزارت علوم باید مجموعه ای از دیدگاههای حضرت امام و نظرات فقهی مراجع تقلید را برای عملیاتی کردن اجرا کنند.

وی افزود: این موضوع باعث می شود که عمل بر اساس این نظرات به تبیین صحیح موضوع بیشتر کمک می کند ضمن اینکه از ایجاد دستاویز برای تبلیغات بیگانگان جلوگیری می کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است، تفکیک در زمانی که جمعیت دانشجویی در جایی که قابل جداسازی باشد اشکالی ندارد اما اگر در داخل کلاس کارهای سطحی صورت گیرد اثرات مخربی برجای می گذارد.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها