عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

7 استان متقاضی دانشگاه تک جنسیتی/ صدور مجوز دانشگاه دخترانه در مشهد

7 استان متقاضی دانشگاه تک جنسیتی/ صدور مجوز دانشگاه دخترانه در مشهد
سه شنبه 21 تیر 1390  04:53 ق.ظ

مدیرکل دفتر آموزشهای آزاد وزارت علوم از بررسی درخواست ایجاد دانشگاه تک جنسیتی در 7 مرکز استان خبر داد و گفت: درخواست ایجاد دانشگاه تک جنسیتی در اصفهان، کرمان، تبریز، ساری، قم، زاهدان و کرمانشاه در دست بررسی است.

غلامعلی نادری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این خبر گفت: درخواست کنندگان ایجاد دانشگاه تک جنسیتی در اصفهان خواستار ایجاد دانشگاه پسرانه شده و متقاضیان راه اندازی دانشگاه تک جنسیتی در شش مرکز استان دیگر متقاضی ایجاد دانشگاه دخترانه است که این تقاضاها در دست بررسی هستند.

وی افزود: در حال انجام امور گزینشی این دانشگاهها هستیم تا در صورت دریافت مجوز بتوانند برای سال 91 یا 92 نسبت به پذیرش دانشجو اقدام کنند.

مدیرکل دفتر آموزشهای آزاد وزارت علوم از فعالیت دو دانشگاه غیرانتفاعی دخترانه"ابرار" و "رفاه" در تهران خبر داد و گفت: این دو دانشگاه دخترانه در سال گذشته دانشجو پذیرش کرده اند که پذیرش دانشجو در این دو دانشگاه ادامه پیدا می کند.

نادری از صدور موافقت اصولی با راه اندازی یک دانشگاه غیرانتفاعی دخترانه در مشهد مقدس خبر داد و گفت: احتمال دارد مجوز قطعی این دانشگاه دخترانه در مشهد را صادر کنیم تا بتواند در مهر ماه دانشجو پذیرش کند.

وی از موافقت وزارت علوم با درخواستی برای تأسیس یک دانشگاه غیرانتفاعی پسرانه در قم خبر داد و گفت: البته متقاضیان ایجاد این دانشگاه در صدد هستند درخواست خود را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنند تا برای ایجاد این دانشگاه در استان البرز مجوز بگیرند.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها