عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فصل تابستان تاثيري در كاهش وزن ندارد

فصل تابستان تاثيري در كاهش وزن ندارد
سه شنبه 21 تیر 1390  06:00 ق.ظ

يك متخصص قلب و عروق گفت: فصل تابستان در كاهش وزن هيچ تاثيري ندارد و با پياده‌روي در هواي گرم تنها آب مورد نياز بدن از بين مي‌رود.

دكتر شهلا مجيدي  خوزستان اظهار كرد:‌ پياده‌روي مفيد است اما در هواي گرم به دليل اين كه مقدار زيادي از آب مورد نياز بدن از بين مي‌رود اين نوع پياده‌روي مي‌تواند ضرر هم داشته باشد.

وي تاكيد كرد: افرادي كه بيماري قلبي دارند بايد در ابتداي روز يا در شب پياده‌روي كنند. در هواي گرم اصلا نبايد پياده‌روي كرد زيرا حتي اگر وزني از دست برود، آن وزن ناشي از عرق كردن و از بين رفتن آب بدن است كه اين امر باعث ايجاد اختلال در بدن مي‌شود.

مجيدي گفت: پس از عرق كردن و كم‌ شدن وزن بدن همين كه شخص آب بخورد دوباره بدن به وزن قبلي خود باز مي‌گردد زيرا بافت چربي از بين نرفته است.

اين متخصص قلب و عروق خاطرنشان كرد: ‌آب شدن چربي بدن با سوزاندن كالري ميسر مي‌شود و ارتباطي با عرق كردن بدن ندارد. به طور طبيعي 60 درصد وزن بدن را آب تشكيل مي‌دهد كه اين ميزان آب براي بدن لازم است.

وي ادامه داد: تصور بيشتر مردم از پياده‌روي همان قدم زدن عادي است در حالي كه پياده‌رويي كه براي قلب و عروق مفيد است نوعي از پياده‌روي بين راه رفتن و دويدن است كه "جاگينگ" نام دارد و با اين نوع پياده‌روي مقداري از كالري بدن سوزانده مي‌شود. پياده‌روي سبك وزن را پايين نمي‌آورد اما براي افراد با فشار خون بالا مي‌تواند قلب و عروق را در شرايطي قرار دهد كه فشار خون اين افراد كنترل شود.

مجيدي افزود: افراد چاق هم مي‌توانند با پياده‌روي فعاليت بدني خود را بيشتر كنند اما بايد از پياده‌روي سبك شروع كنند و به تدريج آن را افزايش دهند تا به مرور فعاليت بدني آنها افزايش يابد و باعث سوزاندن كالري شود.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها