عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

سولاريوم و آفتاب گرفتن مداوم اعتياد آور است

سولاريوم و آفتاب گرفتن مداوم اعتياد آور است
سه شنبه 21 تیر 1390  06:01 ق.ظ

يک متخصص پوست گفت: استفاده مکرر از سولاريوم و حمام آفتاب گرفتن‌هاي مداوم علاوه بر بروز بيماري‌هاي پوستي، فرد را معتاد مي‌کند.

دکتر فرهاد ملک زاد  با اشاره به گرايش شديد برخي افراد به برنزه شدن گفت: آفتاب گرفتن مداوم و استفاده از سولاريوم اعتيادآور است و علاوه بر مضراتي مانند آفتاب سوختگي، ابتلا به بيماري‌هاي پوستي مانند سرطان فرد را به خود معتاد مي‌کند.

وي گفت: افراد غير از فصل تابستان که آفتاب طبيعي وجود ندارد نيز با استفاده از اشعه مصنوعي سولاريوم به اين عمل روي مي آورند که چروک شدن پوست و ابتلا به سرطان‌هاي پوستي از عوارض استفاده از اين دستگاه است که هيچ يک از متخصصصان پوست استفاده از اين روش زيبايي را توصيه نمي‌کنند.

انجام ليپوساکشن توسط متخصصين پوست ممنوع!

اين متخصص پوست با اشاره به گرايش افراد به انجام ليپوساکشن افزود: طبق قوانين کشوري انجام ليپوساکشن توسط متخصص پوست غير قانوني است و هنوز وزارت بهداشت مجوز انجام اين روش توسط متخصصين پوست را صادر نکرده و بايد جراحان پلاستيک اين عمل را انجام دهند.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها