عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

افزايش مقاومت عفونت سوزاك در برابر آنتي بيوتيك‌ها

افزايش مقاومت عفونت سوزاك در برابر آنتي بيوتيك‌ها
سه شنبه 21 تیر 1390  06:12 ق.ظ

اين عفونت با آنتي بيوتيك‌هاي خانواده سفالوسپورين‌ها تحت درمان قرار مي‌گيرد. كارشناسان اين مركز 10 سال نمونه سوزاك حاصل از مردان در 30 شهر آمريكايي را مورد تجزيه و تحليل قرار دادند.

اين نمونه‌ها بين سالهاي 2000 تا 2010 طي يك پروژه نظارتي روي اين بيماري از سوي مركز كنترل و پيشگيري امراض آمريكا، جمع‌آوري شده‌اند. اين تجزيه و تحليل‌ها نشان داد كه بيماري سوزاك به تدريج در حال مقاوم شدن در برابر آنتي بيوتيك‌ها است به طوري كه حداقل مقدار مورد نياز اين داروها براي مقابله با سوزاك افزايش يافته است.

به گزارش سايت اينترنتي هلت دي نيوز، اين يافته نشان مي‌دهد ميزان آسيب پذيري باكتري سوزاك در برابر اين داروها كاهش يافته است. برهمين اساس دوز مورد نياز از اين آنتي بيوتيك براي درمان سوزاك در مصرف خوراكي از 2/0 به 4/1 درصد و در مصرف تزريقي از 1/0 به 3/0 درصد افزايش يافته است.اگرچه تا اين زمان هيچ گزارشي منتشر نشده كه نشان دهد سوزاك با آنتي بيوتيك‌هاي موجود در آمريكا درمان نشده است اما با روند كنوني ممكن است در آينده اين اتفاق بيفتد. سوزاك به مرور زمان به چندين نوع آنتي بيوتيك مقاوم شده است.

اين گزارش در هفته‌نامه مركز كنترل و پيشگيري امراض به چاپ رسيده است.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها