عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

«شناخت‌نامه‌ي صادق هدايت» منتشر شد

«شناخت‌نامه‌ي صادق هدايت» منتشر شد
سه شنبه 21 تیر 1390  06:38 ق.ظ

به گفته‌ي جهانگير هدايت - مؤلف كتاب -، در اين کتاب تا آن‌جا که اسناد و مدارک و اطلاعات در دسترس بوده‌اند، سعي شده کارها، زندگي، آثار و آن‌چه از صادق هدايت باقي مانده، از زواياي مختلف تدوين شوند؛ کتاب‌شناسي بخشي از اين اثر است و آن‌چه از صادق هدايت باقي مانده، در اين کتاب آمده است. همچنين در بخش آثار مربوط به صادق هدايت، کليه‌ي کتاب‌ها، مقاله‌ها و نشريه‌هايي که به او مربوط بوده، در دو قسمت فارسي و لاتين مورد اشاره قرار گرفته‌اند.

 

 

او مي‌افزايد: ضمناً مکاتبات و احکام اداري، نامه‌ها و کارت‌پستال‌هاي دريافتي، عکس‌ها، پوسترها، سايت‌ها و وبلاگ‌ها، فيلم‌ها و سي‌دي‌ها، يادبودها و همايش‌ها، طراحي‌ها و نقاشي‌هاي مداليون و سنجاق، نمايشگاه، پاتوق‌ها، کتاب‌هاي شخصي بازمانده، آدرس‌هاي پستي و مسکوني طبقه‌بندي و معين شده‌اند. در انتهاي کتاب نيز منابع و مآخذ و فهرست اعلام ملاحظه مي‌شود.

 

جهانگير هدايت مي‌گويد: تا به حال شناخت‌نامه‌ي جامعي درباره‌ي صادق هدايت چاپ نشده بود که زندگي اين نويسنده را در ابعاد وسيع بررسي کند.

 

كتاب «شناخت‌نامه‌ي صادق هدايت» با قيمت 6900 تومان از سوي نشر چشمه به چاپ رسيده است.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها