عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

خوشبيني دل بوسكه به آينده ماتادورها

خوشبيني دل بوسكه به آينده ماتادورها
سه شنبه 21 تیر 1390  08:57 ق.ظ

 

اسپانيا در جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي براي نخستين بار توانست عنوان قهرماني را از آن خود کند. به گفته ويسنته دل بوسکه، ماتادورها از تيمي برخوردارند که همچنان مي‌تواند مدعي قهرماني باشد؛ چه در جام ملت‌هاي اروپا و چه در ديگر تورنمنت‌هاي پيش رو.


     سرمربي 60 ساله تيم ملي فوتبال اسپانيا مي‌گويد، تيمش به طور کامل براي سال‌هاي پيش رو تجهيز شده است. او که در رقابت‌هاي سال گذشته به ميزباني آفريقاي جنوبي توانست، کشورش را براي نخستين بار به قهرماني جام جهاني برساند، در کنار بازيکنان رئال مادريد و بارسلونا که همانند هميشه ساختار اصلي تيم ملي اسپانيا را تشکيل مي‌دهند، مي‌تواند روي بازيکنان جواني حساب باز کند که تشنه قهرماني هستند. از جمله ستارگان نوظهور تيم ملي فوتبال زير 21 سال اسپانيا که در دانمارک توانستند، قهرماني اروپا را از آن خود کنند. اسپانيا اکنون با اين داشته به فکر دفاع از عنوان قهرماني‌اش در جام ملت‌هاي اروپاست که سال آينده به ميزباني مشترک لهستان و اوکراين برگزار مي‌شود.

ويسنته دل بوسکه با ابراز خوشبيني نسبت به عملکرد شاگردانش در يورو 2012 گفت، مردانش را در بهترين شرايط مي‌بيند: "فوتبال اسپانيا در شرايط فوق‌العاده‌اي به سر مي‌برد. مي‌توانيم خوش بين باشيم و اين بار خودمان را بدون ترديد در ميان مدعيان قهرماني به شمار آوريم."

اين تيم هم اکنون خود را براي رقابت‌هاي سال آينده و همچنين جام جهاني 2014 برزيل آماده مي‌کند. دل بوسکه در گفت و گو‌ با پايگاه اينترنتي فدراسيون جهاني فوتبال همچنين عنوان کرد: "کادر کنوني بازيکنان بسيار خوب است. تنها پست‌هاي کمي وجود دارد که بايد در مورد جانشين کردن بازيکناني تازه در آن‌ها فکر کنيم. مي خواهم به بازيکنان جواني همانند داويد ده‌گئا، تياگو آلکانتارا و همچنين ايکرمونيان که در جام ملت‌هاي زير 21 ساله‌هاي اروپا در دانمارک متقاعد کننده ظاهر شدند، اين فرصت را بدهم تا خودشان را نشان دهند. انقلابي در کار نخواهد بود، بلکه تنها يک جابجايي عادي در ميان است: "يک بازسازي گام به گام کادر بازيکنان که عادي است و در زمان مناسبش صورت خواهد گرفت."

اسپانيا در رقابت‌هاي انتخابي جام ملت‌هاي اروپا در گروه I با پنج پيروزي پيشتاز است. قهرمان اروپا و جهان در ماه سپتامبر بايد در ششمين بازي خود در اين گروه با تيم نه چندان مدعي ليختن اشتاين روبه رو شود.

 
 

« سعادتمند کسی است که از هر اشتباه و خطایی که از او سر می زند، تجربه ای جدید به دست آورد »
سقراط

mehdi900

mehdi900
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 6667
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها