عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فهرست کالاهای «تبلیغ ممنوع» این هفته اعلام می شود

فهرست کالاهای «تبلیغ ممنوع» این هفته اعلام می شود
سه شنبه 21 تیر 1390  10:15 ق.ظ

قائم مقام معاون بهداشتی وزارت بهداشت گفت: فهرست 15 گروه کالا و خدمات آسیب رسان به سلامت«تبلیغ ممنوع» با حضور نمایندگان وزارتخانه های مختلف تعیین شد و طی هفته جاری اعلام می شود.
احمد شریعتی افزود: بر اساس بند ب ماده 37 قانون برنامه توسعه پنجم وزارت بهداشت مکلف است با همکاری دستگاه ها و وزارتخانه های دیگر فهرست کالاهایی که به سلامت مردم آسیب می رسانند اعلام کند تا تبلیغات آنها به هر شکل ممکن در کشور ممنوع شود.
وی گفت: برای اجرای این مصوبه قانونی کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت بهداشت و وزارتخانه ها و دستگاه های دیگر تشکیل شد و پس از انجام مراحل کارشناسی و 4 جلسه این کارگروه این بند قانونی فهرست کالاهایی که باید تبلیغات آنها ممنوع شود، نهایی شد.
وی افزود: این فهرست که مشتمل بر 15 گروه کالا و خدمات آسیب رسان به سلامت است اکنون نهایی شده اما منتظر امضای نمایندگان یا وزرای همه دستگاههای مرتبط هستیم که امیدواریم این هفته انجام شود تا بتوانیم طی هفته جاری این فهرست را اعلام عمومی کنیم.
قائم مقام معاون بهداشتی وزارت بهداشت اضافه کرد: کالاها و خدمات متعددی در این فهرست وجود دارند که از مواد غذایی گرفته تا برخی خدمات آسیب رسان به سلامت مردم را شامل می شود. این فهرست شامل 15 گروه است که در هر گروه نیز تعدادی کالا یا خدمت قرار می گیرد به عنوان مثال یکی از این گروه ها سوسیس و کالباس ها هستند که انواع و اقسام این کالا را شامل می شود.

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها