عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

از خوردن غیرضروری پرهیز کنید

از خوردن غیرضروری پرهیز کنید
سه شنبه 21 تیر 1390  10:18 ق.ظ

اگر در مواقعی که گرسنه نیستید و فقط به این خاطر که حوصله تان سررفته، به خوردن روی می آورید با این کار کالری غیرضروری به بدنتان وارد می کنید و به افزایش وزن خود دامن می زنید.
کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا چند عامل شایع و معمول را که باعث می شوند در موارد غیرضروری که گرسنه نیستید، میل به خوردن پیدا کنید، معرفی کرده اند. به گزارش سایت اینترنتی هلت دی نیوز، این کارشناسان تاکید کردند وقتی ناگهان داخل کابینت یا قفسه چشمتان به تنقلات مورد علاقه تان می افتد، وقتی در حال تماشای تلویزیون هستید، وقتی یک ملاقات استرس زا در پیش رو دارید، زمانی که احساس خستگی و بی حوصلگی می کنید و به دنبال خوراکی می گردید که حالتان را خوب کند، وقتی از سرکار به خانه می روید و هیچ برنامه ای برای آماده کردن شام ندارید و بالاخره اگر مسیر روزانه شما از میان فروشگاه های متعدد مواد غذایی و سوپرمارکت ها می گذرد، اشتیاق شما به خوردن در مواقعی که نیازی به غذا ندارید و گرسنه نیستید، تشدید می شود. آگاهی از این فاکتورها می تواند به شما کمک کند راهکاری را برای کاهش تاثیر این عوامل بیایبد و در نتیجه به مقابله با معضل چاقی بروید.

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها