عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

توصیه های بهداشتی برای نگهداری مواد غذایی

توصیه های بهداشتی برای نگهداری مواد غذایی
سه شنبه 21 تیر 1390  10:25 ق.ظ

معاون مرکز سلامت محیط و کار گفت: مواد غذایی باید در دمای زیر 4 درجه و یا بالای 64 درجه سانتی گراد نگهداری شوند.
مهندس غلامی ضمن بیان این مطلب گفت: با توجه به اهمیت نحوه نگهداری مواد غذایی پخته شده، در صورت رعایت نشدن نحوه نگهداری، این مواد، باعث مسمومیت غذایی می شود.
وی در ادامه گفت: با توجه به دستور سازمان بهداشت جهانی که در آن به عنوان «قانون طلایی» یاد می شود، لزوم نگهداری مواد غذایی پخته شده در دمای زیر 4 درجه سانتی گراد و بالای 64 درجه سانتی گراد ضروری است. زیرا اگر غذای پخته شده در منطقه خطر (زیر 4 درجه و بالای 64 درجه سانتی گراد) بیش از 2 ساعت قرار بگیرد، سریعا فاسد می شود.
وی با توجه به شروع فصل گرما و آغاز مسافرت های تابستانی، به هموطنان توصیه کرد: در هنگام مسافرت بهداشت فردی را رعایت کرده و از حمل مواد غذایی پخته شده با خود در طی سفر جدا خودداری نمایند.
وی در ادامه گفت: در مسافرت از مراکزی خرید شود که مواد غذایی را در یخچال ها، نگهداری می کنند و باید توجه کنند که فروشنده ها نیز بهداشت فردی را رعایت کرده باشند.
معاون مرکز سلامت محیط و کار به هم وطنان توصیه کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف می توانند با شماره تلفن 09678 ستاد فوریت سلامت محیط و کار تماس بگیرند تا به تماس آنان رسیدگی شود

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها