عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

مراقب باکتری های بیماری زا در غذا باشید

مراقب باکتری های بیماری زا در غذا باشید
سه شنبه 21 تیر 1390  10:31 ق.ظ

یک متخصص تغذیه گفت: شیوع مسمومیت ها و عفونت های غذایی معمولا در فصل تابستان افزایش می یابد که علت آن رشد بیشتر باکتری های بیماری زا و ویروس ها در این فصل است.
دکتر محمد فرشچی با بیان این مطلب اظهار کرد: باکتری ها و ویروس ها در فصل تابستان فرصت رشد پیدا می کنند چون هر باکتری برای رشد به یک درجه حرارت خاصی نیاز دارد و این میزان برای باکتری های بیماری زا در حدود 37 درجه سانتی گراد است که فصل گرم تابستان و غذاها محیط مناسبی برای این منظور است.
دکتر فرشچی افزود: اولین گام برای جلوگیری از رشد این باکتری ها این است که نگذاریم غذاها آلوده شوند.
وی در ادامه اظهار کرد: دومین گام این است که اگر احتمال دادیم که امکان آلوده شدن غذا وجود دارد، آن را در درجه حرارت پایین و در یخچال نگهداری کنیم و در درجه حرارت مناسبی برای رشد باکتری های بیماری زا قرار ندهیم.
دکتر فرشچی با اشاره به این که سرد کردن، جلوی رشد این باکتری ها را می گیرد، گفت: اگر غذاهایی که مصرف می کنیم سرد هستند مثل ساندویچ ها باید زیر چهار درجه سانتیگراد (درجه حرارت یخچالی) و اگر گرم هستند در بالای حدود 64 تا 65 درجه ساتیگراد نگهداری شود.
این متخصص تغذیه یکی از راه های اطمینان یافتن از مسموم نبودن این غذاها را باکتری زدایی و انگل زدایی آنها برشمرد و افزود: مثلا باید با ترکیبات استاندارد کلر آنها را برای مدت زمان خاص و در غلظت خاص ضدعفونی کنیم.

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9106
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها