عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رعایت رژیم غذای سخت و شدید هیچ تأثیری در بهبود آکنه ندارد

رعایت رژیم غذای سخت و شدید هیچ تأثیری در بهبود آکنه ندارد
سه شنبه 21 تیر 1390  10:40 ق.ظ

رعایت رژیم غذایی سخت در بهبود آکنه هیچ تأثیری ندارد و مصرف برخی غذاها سبب بدتر شدن وضعیت آن می شود.
دکتر منصوره حسنی،متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت:افزایش طبیعی مقدار هورمون ها در ایام بلوغ موجب می شود که غده چربی پوست بزرگتر و فعال تر شود که در نواحی صورت،شانه ها و قفسه سینه بروز می کند و آکنه به ندرت ناشی از اختلالات هورمونی است.
وی بهداشت پوست،رژیم غذایی و فرآورده های آرایشی را از عواملی دانست که در ایجاد و یا تشدید آکنه مؤثر هستند و تصریح کرد:آکنه به خاطر کثیفی و آلودگی پوست بوجود نمی آید و استفاده از کرم های مرطوب کننده آکنه را تشدید می کند.
وی با بیان اینکه روش درمانی آکنه با توجه به نوع آن متفاوت است،تصریح کرد:درمان آکنه یک فرآیند مداوم و طولانی است و کنترل این بیماری در جوانان نیازمند همکاری کامل مبتلایان با پزشک دارد و درمان موفقیت آمیز آن نیاز به استفاده صحیح از ترکیبات موضعی و سیستمیک دارد.
وی خاطرنشان کرد:در مقدار کمی از زنان مسن تر با آکنه مقاوم،مصرف هورمون مفید است؛ زیرا آکنه می تواند به علت اختلالات هورمونی در بدن به وجود بیاید.
دکتر حسنی توصیه کرد:هیچگاه افراد اقدام به فشردن آکنه و یا تخلیه محتویات جوش نکنند؛زیرا ممکن است به تشدید تورم و التهاب و به جا گذاشتن اثر آن منجر شود و برای مراقبت از پوست روزی یک یا دو بار صورت خود را با صابون ملایم و آب ولرم بشوئید.

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها