عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مصرف پروتئین های گیاهی را افزایش دهید

مصرف پروتئین های گیاهی را افزایش دهید
سه شنبه 21 تیر 1390  10:42 ق.ظ

پروتئین های حیوانی؛چربی،کلسترول،اسید اوریک و کالری بیشتری نسبت به پروتئین های گیاهی داشته که باید پروتئین های گیاهی بیشتر از پروتئین های حیوانی مصرف شود.
دکتر مسعود کیمیاگر متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهارداشت:ما باید مخلوطی از پروتئین ها را در مواد غذایی استفاده کنیم و نباید فقط از پروتئین های حیوانی استفاده کنیم.
وی با اشاره به اینکه پروتئین های حیوانی؛چربی،کلسترول ،اسید اوریک بالاتر و همچنین کالری بیشتری دارد افزود: توصیه می شود که ما یک سوم پروتئین حیوانی و همچنین دوسوم از پروتئین های گیاهی استفاده کنیم.
کیمیاگر خاطرنشان کرد:برای اینکه یک تغذیه صحیح و مناسب داشته باشیم،باید استفاده از حبوبات و غلات را در برنامه غذایی خود بگنجانیم و توجه داشته باشیم پروتئین های گیاهی در موادی مانند سویا،عدس،لوبیا،ماش و نخود است.
این متخصص افزود:بعضی از الگوهای غذایی ایرانی خوب و مناسب است و به عنوان مثال مصرف عدس پلو به همراه ماست،لوبیا پلو با مقدار کم و مناسبی از گوشت چرخ کرده،آش که مجموعه ای از غلات،حبوبات و مقدار کمی لبنیات است.
کیمیاگر به عموم افراد توصیه کرد:ما باید مصرف غذاهای گوشتی (گوشت قرمز) را کاهش داده و به 2 تا 3 بار در هفته برسانیم و بیشتر از پروتئین های گیاهی استفاده کنیم.

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها