عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

مصرف الکل براي ورزشکاران رشته‌هاي آبي مرگبار است

مصرف الکل براي ورزشکاران رشته‌هاي آبي مرگبار است
سه شنبه 21 تیر 1390  11:57 ق.ظ

بر اساس اعلام انستيتوي ملي سوء مصرف الکل و الکليسم در آمريکا، مصرف الکل مي‌تواند براي ورزشکاران رشته‌هاي آبي مرگبار باشد.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا منطقه کرمانشاه، اين انستيتو همچنين اعلام کرد در کشور آمريکا به خصوص در فصل تابستان بسياري از علاقمندان به ورزشهاي آبي همراه با ورزش به نوشيدن الکل مي‌پردازند که در موارد عديده‌اي اين اقدام مي‌تواند مرگ ورزشکار را به همراه داشته باشد.

مصرف مشروبات الکلي قدرت قضاوت درست را در اين دسته از ورزشکارن مختل مي‌کند و ريسک فعاليت ورزشي را افزايش مي‌دهد. براي مثل ممکن است شناگران آن چنان مسافتي را طي کنند که قادر به بازگشت مجدد به ساحل نباشند و يا ممکن است متوجه ميزان سرما نبوده و دچار هيپوتر شوند.

در اطراف استخر نيز شناگران ممکن است در صورت مصرف الکل با تخته شيرجه برخورد کنند و يا در داخل آب کم عمق شيرجه بزنند و دچار مصدوميت شديد شوند. همچنين امکان مرگ قايقراناني که الکل مصرف مي‌کنند تا چندين برابر افزايش مي‌يابد زيرا مشروبات الکلي قدرت ديد، توازن، توان و سرعت واکنش آنها را کاهش مي‌دهد.

انتهاي پيام

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها