عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

باید جان بیمار را از خطرات حتمی عوارض داروها مصون بداریم

باید جان بیمار را از خطرات حتمی عوارض داروها مصون بداریم
سه شنبه 21 تیر 1390  12:04 ب.ظ

دکتر مدرسی گفت: باید تلاش شود تادر داروخانه جان بیمار را از خطرات حتمی و پیدا و ناپیدای عوارض داروها مصون بداریم.
           
 

دکتر علی مدرسی رئیس انجن داروسازان تهران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به حق فنی داروخانه ها اظهار داشت: آیا این که داروساز خدمت به حق فنی کار خود ار دریافت نکند و یا خدمت بدهد و حق فنی بگیرد این مایه تعجب ونیز جای تاسف است .

وی در ادامه با بیان اینکه سود دارو در تولید پخش و داروخانه و به عبارتی سرمایه گذاری دراین رشته بحثی که تا معقول و منطقی نباشد باید چشم امید به ساخت داروی با کیفیت در حد رقابت با داروهای  که به کارخانه جات داروسازی دنیا نداشته و نیز در داروخانه انتظار اضافی ننمود افزود: ما با داشتن داروسازان متخصص و دانشمند در سطح بالا و بین المللی، می‌توانیم صنعتی در حد صنعت نفت داشته باشیم و در مواجه تشخیصی و درمانی انتخابی ترین داروها را در اختیار بیماران قرار دهیم.
رئیس انجمن داروسازان تهران تصریح کرد: باید تلاش شود تا در داروخانه جان بیمار را از خطرات حتمی و پیدا وناپیدای عوارض داروها مصون بداریم .
وی افزود: اگر خود ما به امارهای خود بی توجهیم و یا احتمالا اماری نداریم اما می‌توانیم به نحوي  به کارکرد دیگران که موفقیت های چشمگیر داشتند توجه کنیم.
مدرسي ياداور شد: اصولا همکارهای ما در تمام زمینه های کاری چه در صنعت، چه درتوزیع دارو و چه در داروخانه ها و تماس مستقیم با بیماران نمی‌خواهند بپذیرند که گناه نارسایی های را که در کار ارائه خدمات دانش داروسازی که از خارج از محیط کاری به انها تحمیل و موجب کاهش کیفیت محصول خدمات شده و کیفیت مورد نظر حاصل نمی‌شود را به گردن می‌گیرند.
رئیس انجمن داروسازان تهران اظهار داشت: طبیعی است که هر کس در هر مقام و جایگاه شغلی مایل است خدماتش مقبول واقع شود که در کار ما رضایت بیماران مطلوب هر داروساز است مدرسی در پایان گفت: امیدواریم ارزش دانش داروسازی وصاحبان این حرفه وشان و منزلت داروساز شناخته شده و موانع کاری انها از جمله مالیات های بی رویه و سنگین موانع سازمان های بیمه گر رفع شده و حقوق این قشر جامعه در تمام نقاط کشور برآورده شود./ق

           
     

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها