عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

باید جان بیمار را از خطرات حتمی عوارض داروها مصون بداریم

باید جان بیمار را از خطرات حتمی عوارض داروها مصون بداریم
سه شنبه 21 تیر 1390  12:04 ب.ظ

دکتر مدرسی گفت: باید تلاش شود تادر داروخانه جان بیمار را از خطرات حتمی و پیدا و ناپیدای عوارض داروها مصون بداریم.
           
 

دکتر علی مدرسی رئیس انجن داروسازان تهران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به حق فنی داروخانه ها اظهار داشت: آیا این که داروساز خدمت به حق فنی کار خود ار دریافت نکند و یا خدمت بدهد و حق فنی بگیرد این مایه تعجب ونیز جای تاسف است .

وی در ادامه با بیان اینکه سود دارو در تولید پخش و داروخانه و به عبارتی سرمایه گذاری دراین رشته بحثی که تا معقول و منطقی نباشد باید چشم امید به ساخت داروی با کیفیت در حد رقابت با داروهای  که به کارخانه جات داروسازی دنیا نداشته و نیز در داروخانه انتظار اضافی ننمود افزود: ما با داشتن داروسازان متخصص و دانشمند در سطح بالا و بین المللی، می‌توانیم صنعتی در حد صنعت نفت داشته باشیم و در مواجه تشخیصی و درمانی انتخابی ترین داروها را در اختیار بیماران قرار دهیم.
رئیس انجمن داروسازان تهران تصریح کرد: باید تلاش شود تا در داروخانه جان بیمار را از خطرات حتمی و پیدا وناپیدای عوارض داروها مصون بداریم .
وی افزود: اگر خود ما به امارهای خود بی توجهیم و یا احتمالا اماری نداریم اما می‌توانیم به نحوي  به کارکرد دیگران که موفقیت های چشمگیر داشتند توجه کنیم.
مدرسي ياداور شد: اصولا همکارهای ما در تمام زمینه های کاری چه در صنعت، چه درتوزیع دارو و چه در داروخانه ها و تماس مستقیم با بیماران نمی‌خواهند بپذیرند که گناه نارسایی های را که در کار ارائه خدمات دانش داروسازی که از خارج از محیط کاری به انها تحمیل و موجب کاهش کیفیت محصول خدمات شده و کیفیت مورد نظر حاصل نمی‌شود را به گردن می‌گیرند.
رئیس انجمن داروسازان تهران اظهار داشت: طبیعی است که هر کس در هر مقام و جایگاه شغلی مایل است خدماتش مقبول واقع شود که در کار ما رضایت بیماران مطلوب هر داروساز است مدرسی در پایان گفت: امیدواریم ارزش دانش داروسازی وصاحبان این حرفه وشان و منزلت داروساز شناخته شده و موانع کاری انها از جمله مالیات های بی رویه و سنگین موانع سازمان های بیمه گر رفع شده و حقوق این قشر جامعه در تمام نقاط کشور برآورده شود./ق

           
     

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها