عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

چاقی دوران نوجوانی، خطر ابتلا به سرطان را تشدید می کند

چاقی دوران نوجوانی، خطر ابتلا به سرطان را تشدید می کند
سه شنبه 21 تیر 1390  12:17 ب.ظ

یک مطالعه جدید حاکیست در مردانی که در دوران نوجوانی خود دچار چاقی یا اضافه وزن بوده اند احتمال اینکه در سنین بالاتر بر اثر ابتلا به سرطان بمیرند، بیشتر است. این مردان اغلب با خطر ابتلا به سرطان هایی مثل سرطان ریه، پوست، کلیه و پروستات مواجه هستند و حتی در صورتی که در دوران میانسالی وزن خود را کاهش دهند باز هم ظاهرا از احتمال خطر بروز سرطان در آنها کاسته نمی شود.
در این مطالعه معلوم شد مردانی که در زمان نوجوانی چاق و یا دچار اضافه وزن بوده اند در سنین بالاتر 35 درصد بیشتر از سایر همسالان خود در معرض خطر ابتلا به سرطان یا مرگ ومیر ناشی از این بیماری هستند. این مطالعه فقط روی شرکت کنندگان مرد متمرکز شده اما پیش بینی می شود که همین ارتباط در زنان نیز وجود داشته باشد.
به گزارش روزنامه دیلی میل، کارشناسان انگلیسی در این مطالعه روی حدود 20 هزار مرد آزمایش و بررسی کردند. این بررسی ها با همکاری متخصصان شورای مطالعات پزشکی انگلیس، دانشگاه کالج لندن و دانشکده بهداشت عمومی هاروارد در بوستون صورت گرفته است. در این مطالعه در واقع اطلاعات پزشکی ثبت شده مربوط به 19 هزار و 593 دانسجوی فارغ التحصیل پسر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
این دانشجویان در مطالعات هاروارد بین سالهای 1916 تا 1950 میلادی شرکت کرده بودند.
دکتر لنیسای گری، از متخصصان اصلی این مطالعه خاطرنشان کرد: افزایش شاخص توده بدنی (bmi) در این دانشجویان عامل تعیین کننده ای در افزایش خطر ابتلا به سرطان اما در سنین میانسالی بود.

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها