عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

راههای پیشگیری از مسمومیت در زمان سفر

راههای پیشگیری از مسمومیت در زمان سفر
سه شنبه 21 تیر 1390  12:22 ب.ظ

مسئول واحد آموزشی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد رعایت بهداشت فردی و خودداری از مصرف غذاهای نیم پز را بهترین راه پیشگیری از ابتلا به بیماریهای روده ای برشمرد . دکتر پوران قبادی با اشاره به اینکه در سفرهای برون شهری احتمال ابتلا به بیماری های روده ای به ویژه در کودکان افزایش می یابد، گفت : شستشوی مرتب دست ها با آب و صابون ، نوشیدن آب سالم ( آب معدنی و یا آب جوشیده) خودداری از خرید مواد غذایی غیر بهداشتی ، خودداری از مصرف سبزی و سالاد در رستوران های جاده ای و توجه به تاریخ تولید و انقضاء مواد غذایی را از جمله نکاتی عنوان کرد که در پیشگیری از مسمومیت موثر است .
وی افزود: در سفر به مناطق روستایی از مصرف لبنیات ، بستنی و شیر محلی خودداری شود و در طول سفر سعی شود از لبنیات پاستوریزه استفاده کنید .
مسئول واحد آموزشی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه استفاده از کنسرو هایی با قوطی های برآمده ، فرورفتگی و یا دارای نشتی می تواند به سلامتی فرد آسیب جدی وارد کند گفت: درصورت استفاده از غذاهای کنسرو شده ابتدا آن را به مدت 20 دقیقه جوشانیده و سپس مصرف شود .
دکتر پوران قبادی گفت : در صورت مشاهده علائمی همچون تهوع ، استفراغ، دردهای شکمی و اسهال از بیمار بخواهید به آرامی دراز بکشد و حتی الامکان استراحت کند ، به او مایعات رقیق و فراوان بدهید. ( آب ، آبمیوه رقیق شده و یا چای کمرنگ) ،هوای اتاق را تهویه کنید. و در صورت بدتر شدن وضعیت بیمار با اورژانس 115 و یا سایر مراکز درمانی تماس بگیرید .

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9106
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها