عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مصرف مواد غذایی طبیعی و درخشندگی پوست

مصرف مواد غذایی طبیعی و درخشندگی پوست
سه شنبه 21 تیر 1390  12:29 ب.ظ

به جای خرید محصولات گرانقیمت تقویت کننده پوست، برخی از مواد غذایی را به شما پیشنهاد می کنیم که استفاده از آن ها از هر نظر به نفع شماست.
روغن زیتون: روغن زیتون یک مرطوب کننده عالی برای پوست های خشک است. برای شستن پوست نیز از این روغن می توانید استفاده کنید. برای این کار، روغن زیتون را روی پوست صورت ماساژ داده و پس از چند دقیقه آن را با آب گرم بشویید سپس با حوله خشک کنید. عسل: عسل دارای خواص شفابخش بسیاری است و شفاف کردن پوست یکی از آن هاست. از عسل به عنوان ماسک استفاده کنید. ماسک عسل و دارچین برای رفع آکنه مفید است. به عسل خام مقداری شکر اضافه کرده و از آن به عنوان یک اسکراب ( خراشیدن پوست) استفاده کنید و پوستتان را شفاف کنید. تخم مرغ: برای شفافیت پوست و بستن منافذ آن، از ماسک سفیده تخم مرغ استفاده کنید. آب لیمو: برای رفع جوش های پوستی و درخشندگی پوست از آب لیموی رقیق شده با آب استفاده کنید. برای این کار پوست خود را آغشته به آب لیموی رقیق شده کرده و پس از چند دقیقه آن را با آب ولرم بشویید و با حوله خشک کنید. شکر: از این ماده غذایی نیز برای تمیزی و درخشنگی پوست استفاده می شود. با شکر، پوست خود را اسکراب و پولیش کنید. برای این کار شکر را به تنهایی یا در صورت خشک بودن پوست، همراه با مقداری روغن زیتون به صورت خود بمالید سپس صورتتان را بشویید. ماست: دیر زمانی است که خواص ماست به عنوان اکسیر سلامتی و طول عمر مطرح شده ولی از تاثیر این ماده غذایی بر پوست مطالب زیادی گفته نشده است. از ماست به عنوان ماسکی طبیعی بر روی پوستتان استفاده کنید و پس از مدتی شاهد جوان سازی پوست خود شوید. این ماده غذایی دارای اسیدهای طبیعی است و پوست شما را پس از مدتی پوسته پوسته می کند و بعد از این مرحله دارای پوستی زیبا و براق خواهید شد.

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها