عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سه وعده غذا در روز، روش بهتری برای لاغرکردن است

سه وعده غذا در روز، روش بهتری برای لاغرکردن است
سه شنبه 21 تیر 1390  12:30 ب.ظ

متخصصان تغذیه در آمریکا با انجام یک مطالعه جدید نشان دادند که خوردن سه وعده غذا در طول روز برای سوزاندن چربی های بدن بهتر از خوردن وعده های غذایی کمتر اما در دفعات بیشتر است.متخصصان دانشگاه پوردو در ایندیانا دریافته اند مردان چاقی که رژیم غذایی کم کالری و پرپروتئین دارند اگر سه وعده در روز غذا بخورند بیشتر از مردانی که 6 نوبت در روز اما در مقادیر کمتر غذا می خورند احساس سیری و رضایت دارند و کمتر گرسنه می شوند. با وجودی که بسیاری از مردم بر این باور هستند که خوردن مقادیر کمتر غذا اما در تعداد وعده های بیشتر به کاهش وزن کمک می کند اما مطالعه جدید خلاف این باور را ثابت می کند.
به گزارش روزنامه دیلی میل چاپ انگلیس، دکتر هیتر لیدی، متخصص اصلی در این مطالعه خاطرنشان کرد این وعده های غذایی به دفعات بیشتر اما با حجم غذایی کمتر برای کنترل اشتها مفید نیستند.
این بررسی ها روی 27 مرد مبتلا به اضافه وزن برای یک دوره 12 هفته ای صورت گرفته است. هر دو نوع روش و برنامه غذایی روی این گروه از مردان که به طور اتفاقی انتخاب شده بودند، آزمایش شد و نتایج فوق بدست آمد.
این مطالعه در مجله «چاقی» منتشر شده است.

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها