عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پاك آيين: به 200 روزنامه نگار درجه يك فوتبال نياز داريم

پاك آيين: به 200 روزنامه نگار درجه يك فوتبال نياز داريم
سه شنبه 21 تیر 1390  03:53 ب.ظ

تهران- مديركل مطبوعات و خبرگزاري هاي داخلي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: با توجه به ظرفيت بالاي ورزش و بخصوص فوتبال به 200 روزنامه نگار درجه يك و حداقل 500 خبرنگار درجه دو فوتبال نياز داريم.
پاك آيين: به 200 روزنامه نگار درجه يك فوتبال نياز داريم

به گزارش ايرنا، پدرام پاك آيين درمراسم امضاي تفاهم نامه معاونت مطبوعات و خبرگزاري هاي داخلي با سازمان ليگ برتر فوتبال تصريح كرد: با توجه به اهميت ورزش فوتبال و همچنين نقش رسانه ها اداره كل مطبوعات و خبرگزاري هاي داخلي تفاهم نامه اي را با سازمان ليگ امضا كرد.


وي ادامه داد: بر اساس يكي از بندهاي اين تفاهم نامه قرار است نشريات برتر در حوزه فوتبال معرفي شوند تا ضمن تقدير از دست اندركارانش، اين نشريه برتر در هنگام برگزاري مسابقات در ميان تماشاگران پخش شود.


پاك آيين همچنين از انتخاب خبرنگاران برتر و آموزش آنها خبر داد و تصريح كرد: پس از پيشنهاد سازمان ليگ و معرفي خبرنگاران برتر، آنها مباحث علمي و فني مربوط به روزنامه نگاري ورزشي بخصوص فوتبال را با همكاري وزارت ارشاد فرا مي گيرند.


وي در پاسخ به اين سووال كه چه اتفاقي رخ داد كه به فكر امضاي اين تفاهم نامه افتاديد؟ گفت: مطبوعات ورزشي به خاطر نوع و طيف گسترده خوانندگانش ظرفيت زيادي براي مخاطب سازي دارد كه بايد از اين ظرفيت استفاده شود.


پاك آيين افزود: مطبوعات ورزشي در حوزه نشريات عامه پسند قرار دارند. بسياري از صاحبنظران نشريات عامه پسند را درجه دو مي دانند ولي من بر خلاف آنها معتقدم اين نوع نشريات در ارتقاي سواد عمومي مردم اهميت زيادي دارند.


وي خاطرنشان كرد: درحال حاضر در حدود 20 روزنامه و نشريه ورزشي كه محتواي اغلب آنها فوتبال است فعاليت مي كنند.با توجه به ظرفيت بالاي اين مطبوعات ما به 200 خبرنگار حرفه اي و درجه يك فوتبال و حداقل به 500 روزنامه نگار درجه دو نياز داريم.


عزيز الله محمدي: اين تفاهم نامه خبرنگاران را محدود نمي كند


پس از صحبت هاي پاك آيين، عزيز الله محمدي رئيس سازمان ليگ هم در اين خصوص تصريح كرد: اين تفاهم نامه در حمايت از خبرنگاران فوتبال و ارائه تسهيلات به آنها امضا شده است و حذف يا محدوديت هيچيك از نمايندگان رسانه ها مد نظر ما نيست.


محمدي افزود: مخالف محدود كردن هستم و دوست دارم رسانه ها خودشان بر روي مطالب و خبرها كنترل داشته باشند و قبل از انتشار هر مطلب به نكات منفي و مثبت آن توجه كنند.


وي با تاكيد بر اينكه خبرنگاران مظلوم واقع شده اند، تاكيد كرد: ما مي خواهيم دست به دست هم بدهيم تا علاوه بر اينكه مردم از ورزش لذت مي برند، اخبار به درستي منتشر شوند.شغل من به گونه اي است كه از نزديك شاهد تلاش هاي خبرنگاران ومشكلات آنها هستم.اميدوارم اين تفاهم نامه در كاهش مشكلات آنها موثر باشد.


رييس سازمان ليگ يادآور شد : اگر مطبوعات و رسانه ها نباشند تمام كارهاي ما در فوتبال ابتر و ناتمام مي ماند و روح پيدا نمي كند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها