عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حضور مبهم تيم هاي خارجي در جام موحد و حبيبي

حضور مبهم تيم هاي خارجي در جام موحد و حبيبي
سه شنبه 21 تیر 1390  04:12 ب.ظ

تهران- در حالي كه قرار است دومين دوره رقابت‌هاي بين‌المللي كشتي آزاد جام حبيبي و موحد طي روزهاي 30 و 31 تيرماه در ساري مازندران برگزار ‌شود، هنوز حضور تيم هاي خارجي مطرح و دعوت شده به اين رقابتها در هاله اي از ابهام قرار دارد.
حضور مبهم تيم هاي خارجي در جام موحد و حبيبي

به گزارش روز سه شنبه ايرنا؛ اين روزها زمان براي متوليان كشتي استان مازندران به سرعت مي گذرد،‌چراكه ميهمانان خارجي آنها كه قرار است در دومين دوره رقابت‌هاي بين‌المللي كشتي آزاد جام حبيبي و موحد، رونق بخش اين پيكارها باشند يا در راه هستند و يا هنوز براي سفر به ايران تصميم نگرفته اند!


پيش از اين قرار بود اين رقابت‌ها با حضور چندين تيم از كشورمان و همچنين تيمهاي ارمنستان، گرجستان، داغستان روسيه، امريكا، آذربايجان و تركيه برگزار ‌شود كه گويا وضعيت حضور تيم هاي امريكا و روسيه در اين جام همچنان به دليل عدم صدور رواديد در هاله اي از ابهام است و ديگر تيم هاي دعوت شده هم با سكوت به دعوتنامه هاي ارسالي پاسخ داده اند.


به هر حال در شرايطي كه تمامي متوليان ورزشي و برخي مسئولان شهري و سياسي استان مازندران در تلاشند تا دومين دوره اين جام بين المللي را باشكوهتر از دور قبل برپا نمايند، عدم حضور تيم هاي صاحب نام دنيا و حتي غيبت برخي چهره هاي نامدار و بزرگ كشتي كشورمان مي تواند خستگي تدارك و تلاش چندين ماهه آنان را چندين برابر كرده و آنان را در ابتداي اين راه دلسرد و بي انگيزه كند.


'اصغر ثمربخش' رئيس هيات كشتي استان مازندران نيز در تازه ترين اظهارات خود به اين موضوع اشاره كرده و گفته، انتظار داشتيم حداقل نيمي از 15 تيمي كه دعوت كرديم در جام موحد و حبيبي شركت كنند، اما ظاهرا با اين وضعيت 4 تيم بيشتر به ايران نمي آيند.


وي همچنان اظهار تعجب و تاسف كرد كه چرا اين كشورها با وجود تمام شرايطي كه فراهم شده، تمايلي به شركت در تورنمنت‌هاي داخلي ما ندارند، اما ما بدون هيچ قيد و شرطي در تورنمنت‌هاي آنها شركت مي‌كنيم.


به گفته ثمربخش تيم داغستان روسيه چندي پيش ليست كشتي گيران خود را براي حضور در جام موحد و حبيبي به هيات كشتي استان مازندران ارسال كرد، اما هنوز كپي پاسپورت‌ اعضاي تيم ارسال نشده است.


بنا بر اين گزارش گويا قرار بود ويزاي كشتي گيران آمريكا نيز اوايل هفته جاري صادر شود كه هنوز اين مساله نيز عملي نشده است.جالب تر آنكه تيم هاي آذربايجان، تركيه و گرجستان نيز كه براي سفر به ايران نيازي به رواديد ندارند هم همچنان به اعلام آمادگي شفاهي بسنده كرده‌اند و هنوز هيچ اقدام رسمي در خصوص حضورشان انجام نداده اند.


در خاتمه بد نيست به برخي شنيده ها نيز اشاره كرد كه اين وضعيت مازني ها را حسابي دلسرد و خسته كرده و كار را به آنجا رسانده كه برخي از متوليان كشتي استان، عطاي برگزاري اينچنيني جام موحد و حبيبي را به لقايش بخشيده اند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها