عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

كي‌روش: تحت‌تاثير پيشرفت عظيم تيم ملي مالديو قرار گرفتم

كي‌روش: تحت‌تاثير پيشرفت عظيم تيم ملي مالديو قرار گرفتم
سه شنبه 21 تیر 1390  05:53 ب.ظ

خبرگزاري فارس: سرمربي تيم ملي فوتبال ايران از پيشرفت مالديو اظهار شگفتي كرد و بازي با اين تيم را دشوار دانست.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از سايت مالديو اسكور، كارلوس كي‌روش كه براي تماشاي آناليز بازي مالديو به اين كشور سفر كرده، گفت: خيلي خوشحالم تصميم گرفتم اينجا بيايم. مي‌دانم بازي با مالديو دشوار خواهد بود. من شاهد بازي مالديو مقابل هند بودم و تحت تاثير شور و هيجان، جنگندگي و حضور عالي آنان در اين ديدار قرار گرفتم.

وي ادامه داد: حقيقت اين است كه از بازي مالديو شگفت‌زده شدم. خوشحالم اين نكته را اكنون و نه در روز بازي با حريف مي‌دانم. فكر مي‌كنم فوتبال مالديو دستخوش پيشرفت عظيمي قرار گرفته است. از اين رو، حريف را دست كم نخواهيم گرفت.

كي‌روش تصريح كرد: در فوتبال خيلي از اتفاقات غيرقابل پيش‌بيني است. گاهي اوقات تيم‌هاي دسته‌ سوم، چهارم يا پنجمي توانسته‌اند با خلق شگفتي تيم‌هاي بزرگ را كنار بزنند. فوتبال اينجا كاملا متفاوت با اروپا است كه سبك خاص خودش را دارد. فوتبال اين دو قاره را نمي‌توان با هم قياس كرد هرچند ماهيت و واقعيت در كل يكي است. در زمين بهترين تيم براي برد تلاش مي‌كند ولي براي بودن در رده بهترين تيم، نياز است كه كار و تلاش زيادي صورت گيرد. اميدوارم بازيكنانم با تمام وجود و انگيزه توام با احساس مسئوليت و احترام بتوانند اينجا بازي كنند.

سرمربي تيم ملي در مورد علت انتخاب تيم ملي ايران عنوان كرد: من پيشنهاد يك دوره همكاري با ايران را داشتم. معتقدم ايراني‌ها هم همين را مي‌خواستند. ايران مي‌خواهد در جام جهاني 2014 حضور داشته باشد. من هم مي‌خواهم در اين جام باشم. اين خواسته مشترك، عاملي براي انتخاب مسئوليت همكاري با تيم ملي ايران شد. فكر مي‌كنم ايراني‌ها از قدرت و قابليت دسترسي به چنين جامي برخوردار هستند. هدفي كه البته ساده نخواهد بود.

كي‌روش گفت: تيم‌هايي مثل كره‌ شمالي و جنوبي، ژاپن و استراليا جلوتر از ما هستند. رقابت با اين حريفان درآسيا بسيار دشوار است. ما فاصله زيادي داريم و سبك بازي هر كشور متفاوت است. با اين حال معتقدم شانس خوبي براي صعود داريم. مي‌خواهم به جام جهاني راه پيدا كنيم و اين مسئله دليل ديگري براي انتخاب تيم ملي ايران است.

اين مربي در پاسخ به اين سئوال كه آيا از تيم‌هاي ملي يا باشگاهي اروپا پيشنهاد دارد يا خير ، اظهار داشت: در حال حاضر زندگي و انتخابم در گرو بازي كردن با تيم ملي ايران در جام جهاني برزيل است.

انتهاي پيام/ا

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 58933
دسترسی سریع به انجمن ها