عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

تجربه کار کردن با کارلوس کی‌روش از زبان محمد نصرتی: او از همه مربیانی که می‌شناسم جلوتر است

تجربه کار کردن با کارلوس کی‌روش از زبان محمد نصرتی: او از همه مربیانی که می‌شناسم جلوتر است
سه شنبه 21 تیر 1390  08:20 ب.ظ

بعد از بازگشت ملی‌پوشان از اردوی اتریش، جملاتی که از آنها می‌شنویم تاییدی بر سطح مربیگری سرمربی پرتغالی تیم ملی است که به دلیل پیشینه و البته قراردادش مورد احترام همه جامعه فوتبال است. مربی‌ای که برخلاف افشین قطبی هیچ مشکلی از نظر امنیت کاری ندارد. چه در بین ملی‌پوشان، چه در بین مدیران فوتبال و چه میان مربیان ایرانی که ذاتا ایرادگیر و حسودند.

اما نکته مهم وجوه فنی این مربی پرتغالی است. محمد نصرتی یکی از بازیکنانی است که سابقه‌ای طولانی در تیم ملی دارد. او از سال 2002 درزمان مربیگری برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی بوده و با همه مربیان ملی، برانکو، قلعه‌نویی، شاهرخی، دایی و قطبی کار کرده و در عرصه باشگاهی نیز تجربه کار با مربیان بزرگی مثل مصطفی دنیزلی، لوکا بوناچیچ و دربین ایرانی‌ها فیروز کریمی را دارد. وقتی با نصرتی درباره کی‌روش صحبت می‌کنیم، او حرف‌هایش را از اینجا شروع می‌کند که: «مهم‌ترین تفاوتی که در کار کی‌روش دیدم، این بود که ما همه کارهای بدنسازی‌مان با توپ بود و بنابراین بدون آنکه فشار خاصی احساس کنیم اردو را پشت سر گذاشتیم و با وجود آنکه استراحت چندانی نداشتیم، اما حالا به نظر بدن همه سرحال است.»

به گزارش سایت گل، نصرتی درباره جزییات کارهای فنی کی‌روش می‌گوید: «البته در این اردو خیلی فرصت کار فنی نداشتیم. اما چیزی که من در این مربی دیدم، توجه عجیب و غریبش به جزییات بود. مثلا اینکه وقتی به عنوان مدافع در پز دفاعی قرار می‌گیری، زاویه ایستادنت و شکل تکیه روی پاها چطور باشد. درباره او شنیده بودیم که متخصص کارهای دفاعی است و این را به عینه دیدیم. البته من در مورد خودم صحبت می‌کنم و آنطور که بقیه هم گفته‌اند، درباره همه اشکال بازی به کرات تمرین شد.»

او در مقایسه اردوی امسال و پارسال می‌گوید: «سال گذشته با افشین قطبی هم اردوی خوبی داشتیم اماچیزی که می‌توانم بگویم، این است که سطح مربیگری کی‌روش با هیچ‌کدام از مربیانی که قبلا با آنها کار کرده‌ام قابل مقایسه نیست. حتی با مصطفی دنیزلی که واقعا او را دوست دارم. دنیزلی هم به فوتبال در تمرین علاقه داشت اما بیشتر سبکش این بود که از ویژگی‌های بازیکن در پست خودش بهره بگیرد و علاقه تیمی ایجاد کند. اما کار فنی کی‌روش را هیچ‌وقت تجربه نکرده بودم.»

نصرتی در پایان حرف‌هایش درباره شرایطش در پرسپولیس می‌گوید: «امسال به هیچ‌وجه دفاع کناری بازی نمی‌کنم و امیدوارم سال خوبی در پرسپولیس داشته باشم.»

« سعادتمند کسی است که از هر اشتباه و خطایی که از او سر می زند، تجربه ای جدید به دست آورد »
سقراط

mehdi900

mehdi900
کاربر طلایی2
تعداد پست ها : 6667
دسترسی سریع به انجمن ها