عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مصرف روغن کنجد درکاهش اضطراب و تقویت سیستم ایمنی بدن موثر است

مصرف روغن کنجد درکاهش اضطراب و تقویت سیستم ایمنی بدن موثر است
سه شنبه 21 تیر 1390  10:44 ب.ظ

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مصرف روغن کنجد و زیتون موجب کاهش اضطراب و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود . دکتر صفریان افزود: روغن کنجد علاوه بر دارا بودن چربی های غیر اشباع مانع اختلالات عصبی ، افزایش نشاط و هوشیاری ، کاهش دردهای مزمن و گرفتگی عضلات می شود .
وی گفت: ویتامین e موجود در روغن کنجد خطر بروز بیماریهای قلبی و عروقی را در افراد کاهش می دهد.
این متخصص تغذیه افزود: علاوه بر این روغن کنجد تا 200درجه سانتیگراد حرارت، هیچ گونه اختلالی در ترکیب آن به وجود نمی آید و در بین روغن های گیاهی موجود در برابر حرارت دوام بیشتری دارد .
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت : همچنین روغن زیتون عملکرد محافظتی برای معده داشته و این ارگان را از زخم و التهاب مصون نگه می دارد .
دکتر صفریان افزود این روغن سبب افزایش ترشح صفرا و هورمون های لوزالمعده شده و در نتیجه از تشکیل سنگ صفرا جلوگیری می کند .
استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت : بر اساس تحقیقات انجام شده در روغن زیتون نوعی آنتی اکسیدان یا عوامل ضد سرطان موجود است که گلبولهای قرمز خون را از صدمه محافظت می کند اما با تمام این فواید بهتر است از حرارت دادن زیاد زوغن زیتون اجتناب شود .

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها