عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نماينده امارات قهرمان شد، مردان ايران سهميه جهاني نگرفتند

نماينده امارات قهرمان شد، مردان ايران سهميه جهاني نگرفتند
سه شنبه 21 تیر 1390  11:09 ب.ظ

خبرگزاري فارس: نماينده امارات با قهرماني در مسابقات غرب آسيا سهميه حضور در جام جهاني را كسب كرد.

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا»، دور نهم و پاياني مسابقات شطرنج غرب آسيا به ميزباني الشارجه امارات برگزار شد كه در پايان صالح سالم، نماينده امارات توانست با كسب 6.5 امتياز به عنوان قهرماني مسابقات دست يابد و جواز حضور در جام جهاني را كسب كند.
پوريا دريني با 6 امتياز در رده دوم ايستاد و احسان قائم‌مقامي، ديگر نماينده ايران با 6 امتياز و پوئن‌شكني پايين‌تر مقام چهارمي را از آن خود كرد. سيدجواد علوي نيز با 4 امتياز در رده هفتم قرار گرفت.
قائم‌مقامي توانسته بود در شش دوره اخير جام جهاني حاضر شود، اما در اين دوره از رقابت‌ها نتوانست به اين مسابقات صعود كند. مسابقات جام جهاني شهريورماه به ميزباني روسيه برگزار مي‌شود، كه به اين ترتيب ايران نماينده‌اي در بخش مردان نخواهد داشت.

در قسمت بانوان غزل حكيمي فرد و شايسته قادرپور با كسب پيروزي در دور پاياني 7.5 امتيازي شدند و در صدر جدول ايستادند. در حال حاضر اين دو نماينده ايران بايد 2 ديدار تكميلي برگزار ‌كنند تا تكليف قهرمان اين دوره از مسابقات مشخص شود. بر اين اساس علاوه بر آتوسا پوركاشيان كه پيش از اين جواز صعود به جام جهاني را كسب كرده بود، بانوي ايراني ديگر نيز در اين رقابت‌ها حاضر خواهد شد.
انتهاي پيام/خ

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها