عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

مصرف صبحانه حافظه کوتاه مدت را تقویت می کند

مصرف صبحانه حافظه کوتاه مدت را تقویت می کند
سه شنبه 21 تیر 1390  11:16 ب.ظ

یک متخصص تغذیه گفت: صبحانه موجب عملکرد بهتر حافظه می شود و دانش آموزان با خوردن آن می توانند، حافظه کوتاه مدت خود را تقویت کنند.
مسعود کیمیاگر اظهار داشت: برخی افراد به دلیل دیر بیدار شدن از خواب، نداشتن وقت کافی به هنگام رفتن به سر کار و حتی میل نداشتن به مصرف صبحانه، کم کم این وعده غذایی را از برنامه خود حذف می کنند.
وی گفت: نخوردن صبحانه در بلندمدت پیامدهای بدی به دنبال خواهد داشت زیرا خوردن صبحانه یکی از ارکان اصلی تغذیه سالم به حساب می آید و نخوردن صبحانه در طول روز موجب کاهش قند خون، عدم تمرکز و افت حافظه می شود.
این متخصص تغذیه افزود: برخی افراد به دلیل مشغله کاری زیاد وقت خوردن ناهار را ندارند و صبحانه مفصل تری می خورند البته مصرف یک وعده بسیار حجیم و چرب حتی در ابتدای روز نیز قدرت تمرکز فکری را کم کرده و یادگیری را با مشکل مواجه می کند.
کیمیاگر اضافه کرد: صبحانه موجب عملکرد بهتر حافظه می شود و به خصوص دانش آموزان با خوردن صبحانه می توانند حافظه کوتاه مدت خود را تقویت کنند. اگر صبحانه خورده نشود، افراد برای به دست آوردن انرژی، موادغذایی کم ارزش و مضر مصرف می کنند که کالری آنها بیشتر از صبحانه است.
وی بیان داشت: افرادی که صبحانه نمی خورند، معمولا در زمان صرف ناهار غذای بیشتری مصرف می کنند که باعث چاقی و اضافه وزن آنها می شود.

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها