عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مصرف صبحانه حافظه کوتاه مدت را تقویت می کند

مصرف صبحانه حافظه کوتاه مدت را تقویت می کند
سه شنبه 21 تیر 1390  11:16 ب.ظ

یک متخصص تغذیه گفت: صبحانه موجب عملکرد بهتر حافظه می شود و دانش آموزان با خوردن آن می توانند، حافظه کوتاه مدت خود را تقویت کنند.
مسعود کیمیاگر اظهار داشت: برخی افراد به دلیل دیر بیدار شدن از خواب، نداشتن وقت کافی به هنگام رفتن به سر کار و حتی میل نداشتن به مصرف صبحانه، کم کم این وعده غذایی را از برنامه خود حذف می کنند.
وی گفت: نخوردن صبحانه در بلندمدت پیامدهای بدی به دنبال خواهد داشت زیرا خوردن صبحانه یکی از ارکان اصلی تغذیه سالم به حساب می آید و نخوردن صبحانه در طول روز موجب کاهش قند خون، عدم تمرکز و افت حافظه می شود.
این متخصص تغذیه افزود: برخی افراد به دلیل مشغله کاری زیاد وقت خوردن ناهار را ندارند و صبحانه مفصل تری می خورند البته مصرف یک وعده بسیار حجیم و چرب حتی در ابتدای روز نیز قدرت تمرکز فکری را کم کرده و یادگیری را با مشکل مواجه می کند.
کیمیاگر اضافه کرد: صبحانه موجب عملکرد بهتر حافظه می شود و به خصوص دانش آموزان با خوردن صبحانه می توانند حافظه کوتاه مدت خود را تقویت کنند. اگر صبحانه خورده نشود، افراد برای به دست آوردن انرژی، موادغذایی کم ارزش و مضر مصرف می کنند که کالری آنها بیشتر از صبحانه است.
وی بیان داشت: افرادی که صبحانه نمی خورند، معمولا در زمان صرف ناهار غذای بیشتری مصرف می کنند که باعث چاقی و اضافه وزن آنها می شود.

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها