عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

يزداني خرم: بر اساس برنامه پيش رفتيم

يزداني خرم: بر اساس برنامه پيش رفتيم
سه شنبه 21 تیر 1390  11:20 ب.ظ

تهران - رييس فدراسيون كشتي اظهار داشت: با توجه به مشكلات مالي فدراسيون، تمامي برنامه هاي خود را از ابتداي امسال تاكنون به خوبي عمل كرديم و از اين بابت بسيار خوشحاليم.
يزداني خرم: بر اساس برنامه پيش رفتيم

'محمدرضا يزداني خرم' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در اين باره توضيح داد: ما با فايق آمدن بر مشكلات، توانستيم براساس تقويم فدراسيون كشتي عمل كرده و تيم هاي خود را در چند ماه اخير به مسابقه هاي متعدد بين المللي از جمله قهرماني جوانان و بزرگسالان آسيا در اندونزي و ازبكستان و جام جهاني كشتي آزاد جوانان در آلمان اعزام كنيم.


يزداني خرم، مشكل عمده فدراسيون كشتي را نداشتن اردوگاه مناسب ويژه نوجوانان و جوانان كشتي دانست و گفت: ما همچنان اردوگاه هاي مناسبي براي تيم هاي كشتي آزاد و فرنگي نوجوانان و جوانان خود كه پشتوانه هاي ارزشمندي براي تيم هاي ملي كشتي آزاد و فرنگي بزرگسالان ايران هستند، نداريم.


وي افزود: اين مشكل در فصل بهار كه زمان برپايي اردوهاي آمادگي تيم هاي كشتي نوجوانان و جوانان ايران براي شركت در مسابقه هاي آسيايي و جهاني است، بسيار خودنمايي مي كند.


در حاليكه نوجوانان و جوانان كشتي ما بايستي همچون بزرگسالان حتما در مسابقه هاي كشتي قهرماني آسيا و جهان شركت كنند.


يزداني خرم گفت: ما به خاطر كمبود جا در خانه كشتي كه محل برپايي اردوهاي آمادگي تيم هاي ملي كشتي آزاد و فرنگي بزرگسالان ايران است، ناچار شديم تعداد جوانان كشتي را كاهش داده و در هر يك از دو رشته آزاد و فرنگي تعداد آنها را از 40 نفر به 18 نفر برسانيم.


رييس فدراسيون كشتي در مورد شكست اخير 'حميد سوريان' در تورنمنت بين المللي كشتي جام 'تفليس' در گرجستان نيز گفت: شكست سوريان در تفليس، چيزي از ارزش هاي اين قهرمان كم نمي كند زيرا ميدان رفتن و شركت در تورنمنت هاي بين المللي براي باختن است و بسياري از قهرمانان بزرگ جهان و بازي هاي المپيك در تورنمنت هاي بين المللي متحمل شكست مي شوند.


وي افزود: مشكل بزرگ سوريان، مساله اضافه وزن اوست و براي همين او براي رسيدن به وزن 55 كيلوگرم، در طول سال فقط يك بار مي تواند نزديك به 10 كيلوگرم از وزن خود كم كرده و آن هم براي حضور در مسابقه هاي قهرماني جهان است.


يزداني خرم گفت: با وجود سايت هاي مختلف اينترنتي در جهان، كشتي ورزشي كاملا به روز شده و بسياري از اخبار ورزش كشتي بسيار سريع از سوي رسانه ها و سايت هاي خبري گزارش مي شود.


رييس فدراسيون كشتي به مساله ريشه كن شدن دوپينگ در كشتي ايران اشاره كرد و اظهار داشت: خوشبختانه با وجود بهترين برنامه تغذيه و بهترين مكمل هاي غذايي، توان و قدرت كشتي گيران ما در مسابقه هاي مختلف بسيار بالا رفته و آنان برخلاف سال هاي گذشته، ديگر از نظر بدني و نفس كم نمي آورند.


وي گفت: بنابراين ما خوشبختانه مساله اي به نام دوپينگ در ورزش كشتي نداريم و كشتي گيران ما با وجود بهترين تغذيه و مكمل هاي غذايي، تن به اين كار نمي دهند.


رييس فدراسيون كشتي سپس به سفر اخير خود به عراق به همراه 'علي سعيدلو' رييس پيشين سازمان تربيت بدني و چند مقام ورزشي اشاره كرد و گفت: در سفر چهار روزه به عراق، از امكانات ورزشي چند شهر اين كشور از جمله بغداد، نجف، كربلا، سليمانيه و اربيل ديدن كرده و عراقي ها خواستار قرار دادن امكانات ورزشي از سوي ايران شدند.


وي افزود: يكي از درخواست عراقي ها، تشكيل اردوهاي ورزشي براي تيم هاي كشتي عراق در رده هاي سني مختلف بود حال آنكه ما براي تيم هاي كشتي نوجوانان و جوانان خود، اردوگاهي نداريم.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها