عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: به یقین، شیعیان ما آنانند که دلهایشان از هر نوع فریبکاری، کینه و دشمنی پاک و سالم باشد. بحارالانوار، ج 68، ص 156

آیا می دانید مردم دنیا صبحانه چه می خورند؟

 
peyman84
peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم

آیا می دانید مردم دنیا صبحانه چه می خورند؟
چهارشنبه 22 تیر 1390  04:33 ق.ظ


فروغی


فروغی
شاید اگر بعضی از غذاهایی كه مردم سایر كشورها به عنوان صبحانه می خورند، مرور كنیم، تعجب كنیم كه چه غذاهای سنگینی هستند ولی به طور كلی به نظر می رسد مردم اكثر كشورها به صورت سنتی، وعده غذایی كاملی را برای صبحانه در نظر گرفته اند:
● الجزایر و كامرون در افریقا: در الجزایر صبحانه رایج در میان اكثر مردم قهوه، نان فرانسوی و كره ومرباست، در حالی كه مردم كشور كامرون غذاهای پختنی را ترجیح می دهند و از لوبیا و ذرت پخته و تخم مرغ و املت و یك نوع ماكارونی خاص به عنوان صبحانه استفاده می كنند.
● ژاپن و كره در آسیا: صبحانه در ژاپن شامل یك نوع سوپ مخصوص، برنج با چاشنی های مختلف و ماهی و تخم مرغ است. همچنین سبزی های شور چاشنی دیگر صبحانه در میان ژاپنی هاست. در كره، صبحانه وعد ه غذایی جداگانه ای محسوب نمی شود و غذاهای صرف شده در صبحانه فرق چندانی با سایر وعده های غذایی ندارد.
● استرالیا: صبحانه استرالیایی ها بسیار شبیه سایر كشورهای اروپایی و امریكایی است و شامل انواع میوه ها، برشتوك و نان تست و آب میوه است.
● انگلیس و ایتالیا: صبحانه مردم ایتالیا شامل شیر گرم و قهوه و یك نوع بیسكویت مخصوص است اما مردم سنتی انگلیس به یك صبحانه بسیار كامل شامل گوجه فرنگی، لوبیا، قارچ، نان تست، ماهی دودی و گوشت و قهوه عادت دارند. ولی امروزه اكثر مردم این كشور كمتر صبحانه كامل سنتی خود را صرف می كنند.


نور

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها