عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

انتخاب صحیح یك مشاور چگونه است؟

انتخاب صحیح یك مشاور چگونه است؟
چهارشنبه 22 تیر 1390  05:08 ق.ظ


انتخاب صحیح یك مشاور چگونه است؟

كار با یك درمانگر دوره دیده می تواند با هدف خودشناسی بیشتر و رشد فردی صورت گیرد. با این وجود هر كسی می تواند عنوان كند كه مشاور یا روان درمان است و شما باید همیشه مطمئن شوید و سابقه و اعتبار وی را بررسی كنید. در این قسمت به برخی ملاحظات اضافی برای كمك به انتخاب نهایی یك مشاور مناسب اشاره می كنیم كه بهتر است آنها را به خاطر بسپارید:
▪ آیا حس می كنید كه بتوانید با هم به خوبی كار كنید؟ آیا درمانگر شما را به عنوان یك فرد به طور كامل درمان می كند و تاكید بر رشد مثبت دارد؟
▪ آیا حس می كنید كه درمانگر توجه خاصی از خود بروز می دهد و به طور جدی مراقب شماست. درمان را همراه با احترام ارائه داده و ارزش های تان را پذیرفته و به اشتراك می گذارد؟
▪ آیا اگر درباره یك مساله در زندگی یا مشكل عاطفی بخواهید نظری داشته باشید، درمان گرتان از شما حمایت می كند؟ آیا او با شما و برای ارزشیابی پیشنهادات سایرین كار می كند؟
▪ به خاطر داشته باشید كه شما كسی را انتخاب می كنید كه به او اطمینان كرده و مهم ترین رازها و ترس های تان را به او می گویید. البته شما یك درمان گر قابل با تفكر، دانش، مهارت و تجربه كارآمد می خواهید اما ضمنا باید كسی را انتخاب كنید كه بتوانید به او اطمینان كنید.


نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7281
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها