عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آیا می دانید که چگونه رها شوید از...

آیا می دانید که چگونه رها شوید از...
چهارشنبه 22 تیر 1390  05:10 ق.ظ


▪ رهایی از شر موخوره:
بهترین راه برای رهایی از شر موخوره آن است كه قسمت شاخه شده را چند سانتی متر بالاتر كوتاه كنید. بسیاری از متخصصان پوست و مو توصیه می كنند از شامپوهای حاوی مواد نرم كننده مانند ویتامین E و آلوورا و شامپو بچه استفاده كنید. قبل از سشوار كشیدن نیز می توانید با مقدار كمی روغن نارگیل موهایتان را ماساژ دهید.
▪ رهایی از شر لوازم آرایش:
مواد آرایشی و عطرها می توانند موجب آكنه، كومودول و كیست های كوچك روی پوست شده و یا حتی به مرور پوست شما را تیره كنند.
شستن صورت با آب و صابون ملایم بهترین روش پاك كردن صورت از این مواد است كه موجب می شود سلول های لایه سطحی پوست سریع تر جایگزین شده و پوست شما دچار لكه های زبر و خشن نشود.
▪ رهایی از شر پف دور چشم:
در هنگام خوابیدن زیر سر خودتان را بلند كنید، می توانید از دو عدد بالش استفاده كنید. كمپرس سرد می تواند پف دور چشم را كاهش دهد. یك قاشق را در یخچال قرار دهید و صبح ها روی پلك هایتان بمالید. ورزش كردن را فراموش نكنید و سحرخیز باشید.
▪ رهایی از بوی بد بدن:
بهترین روش آن است كه شما هر شب به حمام بروید و لباس های زیر و روی خود را عوض كرده و بشویید. استفاده از ضدعرق ها و دئودورانت ها پس از خارج شدن از حمام، از ایجاد بوی بد بدن جلوگیری می كنند.
▪ رهایی از شر تاتو:
روش قطعی برای خلاصی از شر خالكوبی جراحی است. در این شرایط مواد رنگی كاملا برداشته می شوند. این روش بیشتر درباره خالكوبی های كوچك مورد استفاده قرار می گیرد. اگر خالكوبی سطحی و با انتشار یكنواخت باشد می توان در ۴ تا ۶ بار پوست را تراشید. روش دیگر از بین بردن خالكوبی، استفاده از مواد شیمیایی اسیدتانیك و پراكسیدهیدروژن است كه امتیاز آن این است كه پوست طبیعی آسیب نمی بیند.


نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها