عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نخستین فرمانروای حیوانات در تاریخ کیست؟

نخستین فرمانروای حیوانات در تاریخ کیست؟
چهارشنبه 22 تیر 1390  05:10 ق.ظ


دانشمندان با بررسی فسیل ماهی غول پیكر ماقبل تاریخ متعلق به ۴۰۰ میلیون سال پیش به یافته های جدیدی درخصوص این ماهی منحصر بفرد دست پیدا كردند .

این ماهی ماقبل تاریخ كه Dunkleosteus نام دارد، حدود ۳۳ فوت طول و تا ۴ تن وزن داشته است.

دانشمندان با بیان اینكه این ماهی ممكن است نخستین فرمانده حیوانات درتاریخ باشد، اعلام كردند: این آبزی خطرناك حتی می توانسته با حمله به كوسه آن را تكه تكه كند.

به عقیده دانشمندان و دیرینه شناسان دانشگاه شیكاگو مدارك جدیدی به دست آمده نشان می دهد Dunkleosteus قوی ترین آرواره ها را درمیان تمامی ماهی ها داشته است. استحكام این آرواره ها به حدی بوده است كه دانشمندان آن را قابل رقابت با آرواره های دایناسور «تی ركس» عنوان كرده اند.

فیلیپ اندرسون ازسازمان علوم ژئوفیزیك، دانشگاه شیكاگو گفت: این ماهی تهاجمی قادر بوده هر موجودی را درمحیط اطراف خود ببلعد. براساس گزارش لایو ساینس، دانشمندان معتقدند كه این ماهی ماقبل تاریخ خطرناك ترین حیوان وحشی و درنده در زمان خود بوده است. اندرسون به همراه همكاران خود با استفاده از فسیل ارزشمند این ماهی مدل های رایانه ای از آن و آرواره هایش تهیه كرده اند.


نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها