عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

درخواست پذيرش 15 هزار دانشجو؛ بازنشستگي 310 هزار فرهنگي

درخواست پذيرش 15 هزار دانشجو؛ بازنشستگي 310 هزار فرهنگي
چهارشنبه 22 تیر 1390  05:27 ق.ظ

اسدالله اسدي گرمارودي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به تصويب كليات طرح ايجاد «دانشگاه ويژه فرهنگيان» زيرنظر آموزش و پرورش در شوراي عالي انقلاب فرهنگي، اظهار داشت: در حال حاضر پس از تصويب كليات اين طرح، «اساسنامه» دانشگاه ويژه فرهنگيان در دستور كار شوراي انقلاب فرهنگي قرار دارد كه به محض تصويب و ابلاغ، مراكز تربيت معلم فعلي با عنوان مراكز تابعه دانشگاه ويژه فرهنگيان كار خود را ادامه مي‌دهند.

وي با اشاره به مصوبه مجلس كه در آن به وزارت آموزش و پرورش اجازه پذيرش دانشجو در سال 90 داده شده است، ادامه داد: بر اثر برآوردهاي ما طي 10 سال آينده 310 هزار فرهنگي بازنشسته مي‌شوند كه بر اين اساس بايد در راستاي تأمين نيروي انساني مورد نياز در آينده از طريق جذب دانشجو در دانشگاه ويژه فرهنگيان اقدام كنيم.

* توجه به "نياز شهرستان‌ها " در جريان پذيرش 15 هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگيان

سرپرست مجتمع آموزش عالي پيامبر اعظم (ع) تصريح كرد: بر اساس اين نياز، امسال از رياست جمهوري درخواست پذيرش 15 هزار دانشجو را در دانشگاه ويژه فرهنگيان مطرح كرده‌ايم كه وي نيز دستور بررسي اين درخواست را در يك كارگروه ويژه صادر كرده است و طي هفته جاري در نشست‌هاي مشترك با معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رياست جمهوري موضوع سهميه پذيرش امسال را بررسي خواهيم كرد.

وي خاطرنشان كرد: در اين جريان ملاك‌هايي همچون «جنسيت پذيرش، رشته و دوره تحصيلي و نيازهاي شهرستان‌ها» ملاحظه مي‌شود كه پس از نهايي شدن اين درخواست، جزئيات آن اطلاع‌رساني مي‌شود.

اسدي گرمارودي در رابطه با اختصاص بخشي به رشته‌هاي دانشگاه ويژه فرهنگيان در دفترچه شماره 2 كنكور امسال كه وزير آموزش و پرورش پيش از اين وعده آن را داده بود، گفت:‌ به محض تصويب و ابلاغ اساسنامه دانشگاه ويژه فرهنگيان راجع به چگونگي پذيرش دانشجو اطلاع‌رساني مي‌شود اما مسلماً در سال تحصيلي جديد افرادي در اين دانشگاه پذيرش خواهند شد.

* امكان پذيرش 670 دانشجو در دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي در سال جاري

سرپرست مجتمع آموزش عالي پيامبر اعظم (ص) اظهار داشت: امسال در دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي در رابطه با 670 نفر براي مقطع «كارشناسي پيوسته» در رشته‌هاي «فني و حرفه‌اي، امور پرورشي، مشاوره و تربيت‌بدني» اعلام نياز كرده‌ايم كه بر اين اساس، امسال اين تعداد ظرفيت در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسري گنجانده خواهد شد.

* وضعيت "بورسيه " دانشجويان تابعه آموزش و پرورش در آينده نزديك مشخص مي‌شود

وي در رابطه با مباحثي مانند تعهد استخدامي (بورسيه) براي دانشجويان پذيرفته شده در دانشگاه ويژه فرهنگيان يا دانشگاه شهيد رجايي عنوان كرد: تمام اين مسائل در نشستي كه در آينده نزديك خواهيم داشت، مشخص مي‌شود.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها