عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

پذيرش دانشجو در رشته‌هاي فني مهندسي در دانشگاه از سال تحصيلي جديد

پذيرش دانشجو در رشته‌هاي فني مهندسي در دانشگاه از سال تحصيلي جديد
چهارشنبه 22 تیر 1390  05:28 ق.ظ

رييس دانشگاه پيام نور استان از پذيرش دانشجو در رشته‌هاي فني مهندسي براي اولين بار در سال تحصيلي 91-90 خبر داد.

دکتر عباس کلانتري در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه يزد، اظهار کرد: امسال حدود30 رشته فني مهندسي و هنر به مجموعه رشته‌هاي پيام نور استان افزوده مي‌شود.

وي ادامه داد: دانشگاه پيام نور استان يزد در سال تحصيلي آينده در دو پرديس خواهران و برادران دانشجو مي پذيرد که رشته‌هاي خواهران و برادران با هم متفاوت است به طوري كه برادران در رشته‌هاي فني و علوم انساني و کم و بيش در رشته‌هاي هنر پذيرفته مي شوند در حالي که خواهران بيشتر در رشته‌هاي علوم انساني و هنر و كمتر در رشته‌هاي مهندسي پذيرش مي‌شوند.

کلانتري از پذيرش دانشجو در رشته‌هاي مهندسي براي اولين بار در سالجاري خبر داد و افزود: تا کنون بجز رشته معماري و صنايع دستي، رشته‌هاي مهندسي در دانشگاه‌هاي پيام نور پذيرش نمي‌شد كه به تدريج در ساير مراکز و واحدها اين پذيرش صورت مي گيرد چرا که رشته‌هاي هنر و فني مهندسي نياز به کارگاه عملي دارد و از آنجايي که دانشگاه پيام نور نوپاست در مرکز يزد تجهيز کارگاه‌هايي براي رشته‌هاي جديد را در دست اقدام داريم.

رييس دانشگاه پيام نور استان يزد تصريح کرد: تا سال گذشته 6 رشته کارشناسي ارشد در دانشگاه‌هاي پيام نور وجود داشت كه اکنون اين تعداد به 20 رشته رسيده است و از سال آينده در بيش از 30 رشته كارشناسي ارشد پذيرش دانشجو خواهيم داشت.

وي برنامه اصلي دانشگاه پيام نور استان را توسعه تحصيلات تکميلي و رشته‌هاي فني مهندسي و همچنين تنوع و توسعه بخشيدن به فعاليت‌هاي فرهنگي دانست.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها