عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پذيرش دانشجو در رشته‌هاي فني مهندسي در دانشگاه از سال تحصيلي جديد

پذيرش دانشجو در رشته‌هاي فني مهندسي در دانشگاه از سال تحصيلي جديد
چهارشنبه 22 تیر 1390  05:28 ق.ظ

رييس دانشگاه پيام نور استان از پذيرش دانشجو در رشته‌هاي فني مهندسي براي اولين بار در سال تحصيلي 91-90 خبر داد.

دکتر عباس کلانتري در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه يزد، اظهار کرد: امسال حدود30 رشته فني مهندسي و هنر به مجموعه رشته‌هاي پيام نور استان افزوده مي‌شود.

وي ادامه داد: دانشگاه پيام نور استان يزد در سال تحصيلي آينده در دو پرديس خواهران و برادران دانشجو مي پذيرد که رشته‌هاي خواهران و برادران با هم متفاوت است به طوري كه برادران در رشته‌هاي فني و علوم انساني و کم و بيش در رشته‌هاي هنر پذيرفته مي شوند در حالي که خواهران بيشتر در رشته‌هاي علوم انساني و هنر و كمتر در رشته‌هاي مهندسي پذيرش مي‌شوند.

کلانتري از پذيرش دانشجو در رشته‌هاي مهندسي براي اولين بار در سالجاري خبر داد و افزود: تا کنون بجز رشته معماري و صنايع دستي، رشته‌هاي مهندسي در دانشگاه‌هاي پيام نور پذيرش نمي‌شد كه به تدريج در ساير مراکز و واحدها اين پذيرش صورت مي گيرد چرا که رشته‌هاي هنر و فني مهندسي نياز به کارگاه عملي دارد و از آنجايي که دانشگاه پيام نور نوپاست در مرکز يزد تجهيز کارگاه‌هايي براي رشته‌هاي جديد را در دست اقدام داريم.

رييس دانشگاه پيام نور استان يزد تصريح کرد: تا سال گذشته 6 رشته کارشناسي ارشد در دانشگاه‌هاي پيام نور وجود داشت كه اکنون اين تعداد به 20 رشته رسيده است و از سال آينده در بيش از 30 رشته كارشناسي ارشد پذيرش دانشجو خواهيم داشت.

وي برنامه اصلي دانشگاه پيام نور استان را توسعه تحصيلات تکميلي و رشته‌هاي فني مهندسي و همچنين تنوع و توسعه بخشيدن به فعاليت‌هاي فرهنگي دانست.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها