عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

آلودگي هواي داخل منازل براي زنان سالمند خطرناك است

آلودگي هواي داخل منازل براي زنان سالمند خطرناك است
چهارشنبه 22 تیر 1390  06:34 ق.ظ

اين آلودگي‌ها از وسايل گرمايشي و پخت وپز در داخل خانه‌ها ناشي مي‌شوند.

در اين مطالعه پزشكان از 280 زن كه دريك منطقه دورافتاده در استان يونان چين زندگي مي‌كردند درخواست كردند يك وسيله پرتابل نمونه‌برداري از هوا را به خودشان نصب كرده و مدت 24 ساعت هوايي را كه اين زنان تنفس مي‌كردند، نمونه‌برداري كردند اين زنان از يك اقليت نژادي موسوم به Naxi بودند و معمولا در خانه‌هاي خود از اجاق گاز و يا چاله آتش براي طبخ غذا استفاده مي‌كنند.

به گزارش شبكه خبري ان بي ‌سي، دكتر جيل بائوم گارتنر از متخصصان دانشگاه واشنگتن كه اين مطالعه را انجام داده تشريح كرد: من مدت زيادي اين زنان را در حين پخت و پز تماشا مي‌كردم. آنها در آشپزخانه‌اي هستند كه هواي آنها تهويه نمي‌شود. اين زنان اظهار ناراحتي و نارضايتي مي‌كنند اما اين هم يكي ديگر از دشواري‌هاي زندگي روستايي است.

بائوم گارتنر كه هم اكنون از متخصصان انستيتو محيط زيست در دانشگاه مينسوتاي آمريكا است، تاكيد كرد: بيشتر زنان حتي در آشپزخانه‌هايي كه دودكش يا تهويه دارند در معرض اين قبيل گازهاي آلوده كننده هوا هستند كه هرچه مقدار آن بيشتر باشد احتمال افزايش فشارخون را در زنان بويژه از سن50 سالگي به بعد تشديد مي‌كند.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 7270
دسترسی سریع به انجمن ها