عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

طنز در شعرهاي حافظ بررسي مي‌شود

طنز در شعرهاي حافظ بررسي مي‌شود
چهارشنبه 22 تیر 1390  06:40 ق.ظ

خلوت انس يکي از برنامه‌هاي خانه فرهنگ نور وابسته به مديريت فرهنگي - هنري منطقه 5 است که چهارشنبه هر هفته به نقد و بررسي ابعاد گوناگون شعرهاي حافظ مي‌پردازد.

 

محمدجواد اميري، رييس خانه فرهنگ نور، گفت: خلوت انس که حاصل تلاش چند نفر از اساتيد و متخصصين است، روز چهارشنبه، 22 تيرماه، طنز در شعرهاي حافظ را با حضور تني چند از حافظ‌دوستان و کارشناسان ادبي، تشريح و تبيين مي‌کند.

 

او افزود: طنز در آثار حافظ، طنزي فاخر و ارجمند است. قصد حافظ تخريب نيست. حافظ صرفاً براي خنداندن مخاطب، دوپهلو و طنزآميز سخن نمي‌گويد، اگر در مضامين حافظ سهمي هم از لبخند براي مخاطب درنظر گرفته شده است، اين لبخند، تبسمي انديشمندانه و متفكرانه و از سر درد و تأمل است؛ بنابراين زودگذر و سطحي نيست و در عمق جان آدمي مي‌نشيند و او را به دنيايي از شيريني و ملاحت، هدايت مي‌كند تا در فضايي دلنشين، تلخي‌ها و ناهنجاري‌ها را با تأمل و تعمق تحليل كند و دست كم، دورنمايي از آرمان‌هاي اصيل انساني را پيش رو ببيند.

 

 

اميري همچنين گفت: خلوت انس با هدف ارتقاي اخلاق شهروندي و ارتقاي فرهنگ مطالعه و همچنين آشنايي شهروندان با تفکر و ديدگاه‌هاي مفاخر ايران و تکريم آن‌ها از ساعت 17 تا 18:30 برگزار مي‌شود.

 

علاقه‌مندان مي‌توانند براي شرکت و يا کسب اطلاعات بيش‌تر به نشاني: فلکه دوم صادقيه، خيابان آيت‌الله کاشاني، بعد از پل ستاري، خانه فرهنگ نور مراجعه كنند و يا با شماره‌هاي تلفن‌ 8-44088707 تماس بگيرند.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7270
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها