عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

طنز در شعرهاي حافظ بررسي مي‌شود

طنز در شعرهاي حافظ بررسي مي‌شود
چهارشنبه 22 تیر 1390  06:40 ق.ظ

خلوت انس يکي از برنامه‌هاي خانه فرهنگ نور وابسته به مديريت فرهنگي - هنري منطقه 5 است که چهارشنبه هر هفته به نقد و بررسي ابعاد گوناگون شعرهاي حافظ مي‌پردازد.

 

محمدجواد اميري، رييس خانه فرهنگ نور، گفت: خلوت انس که حاصل تلاش چند نفر از اساتيد و متخصصين است، روز چهارشنبه، 22 تيرماه، طنز در شعرهاي حافظ را با حضور تني چند از حافظ‌دوستان و کارشناسان ادبي، تشريح و تبيين مي‌کند.

 

او افزود: طنز در آثار حافظ، طنزي فاخر و ارجمند است. قصد حافظ تخريب نيست. حافظ صرفاً براي خنداندن مخاطب، دوپهلو و طنزآميز سخن نمي‌گويد، اگر در مضامين حافظ سهمي هم از لبخند براي مخاطب درنظر گرفته شده است، اين لبخند، تبسمي انديشمندانه و متفكرانه و از سر درد و تأمل است؛ بنابراين زودگذر و سطحي نيست و در عمق جان آدمي مي‌نشيند و او را به دنيايي از شيريني و ملاحت، هدايت مي‌كند تا در فضايي دلنشين، تلخي‌ها و ناهنجاري‌ها را با تأمل و تعمق تحليل كند و دست كم، دورنمايي از آرمان‌هاي اصيل انساني را پيش رو ببيند.

 

 

اميري همچنين گفت: خلوت انس با هدف ارتقاي اخلاق شهروندي و ارتقاي فرهنگ مطالعه و همچنين آشنايي شهروندان با تفکر و ديدگاه‌هاي مفاخر ايران و تکريم آن‌ها از ساعت 17 تا 18:30 برگزار مي‌شود.

 

علاقه‌مندان مي‌توانند براي شرکت و يا کسب اطلاعات بيش‌تر به نشاني: فلکه دوم صادقيه، خيابان آيت‌الله کاشاني، بعد از پل ستاري، خانه فرهنگ نور مراجعه كنند و يا با شماره‌هاي تلفن‌ 8-44088707 تماس بگيرند.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها