عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نشست خودماني با رضا اميرخاني برپا مي‌شود

نشست خودماني با رضا اميرخاني برپا مي‌شود
چهارشنبه 22 تیر 1390  06:41 ق.ظ

سيدقاسم ناظمي -‌ رييس فرهنگسراي ابن سينا -‌ با اعلام حضور پنجمين ميهمان پنجشنبه خودماني، گفت: پس از حضور بهاءالدين خرمشاهي، هوشنگ مرداي کرماني،‌ حميدرضا نوربخش و خسرو سينايي در فرهنگسراي ابن سينا،‌ ميزبان رضا اميرخاني در روز 23 تيرماه، ‌خواهيم بود.

او افزود: فراهم آوردن فضايي ساده و خودماني به دور از دغدغه‌هاي روزانه هميشگي،‌ براي گفت‌وگو با هنرمندان، ‌اديبان و انديشمندان و نيز پاتوقي فرهنگي براي همه آنان‌كه دغدغه‌اي فراتر از مسائل روزمره دارند، ‌از مهم‌ترين اهداف ما در برگزاري نشست‌هاي پنجشنبه‌هاي خودماني است.

ناظمي با دعوت از شهروندان و فرهيختگان و علاقه‌مندان به حوزه‌هاي فرهنگ و هنر براي حضور در اين نشست‌هاي خودماني، يادآور شد: ما تمام تلاش خود را خواهيم كرد تا هر هفته ميزبان يكي از چهره‌هاي شاخص فرهنگ و هنر كشورمان باشيم.

نگاهي گذرا به كارنامه نويسندگي رضا اميرخاني حاكي از آن است كه اميرخاني طي 16 سال گذشته،‌ آثار متعدد و متنوعي را به رشته تحرير و نگارش درآورده است: "اِرميا" نام اولين کتاب اميرخاني در سال 1374 است که جايزه بيست سال ادبيات داستاني ايران را از آن خود کرد. "ناصرِ ارمني" و رمان "منِ ‌او" دو اثر ديگر وي است که در سال 1378 منتشر شد. آخرين رمان اميرخاني نيز در فروردين‌ماه 1387 با عنوان "بيوتن" به چاپ رسيد.

سه كتاب "نشت نشا"، "نفحات نفت" و "جانستان كابلستان" ديگر آثار اميرخاني است: "نشت نشا" مقاله بلندي درباره ريشه‌يابي مهاجرت نخبگان، "نفحات نفت" جستاري در فرهنگ مديريت نفتي و دولتي و "جانستان کابلستان" نيز حاصل سفر به کشور افغانستان است.

نشست "پنج‌شنبه خودماني با رضا اميرخاني" از ساعت 18:30 روز پنج‌شنبه، 23 تيرماه، در فرهنگسراي ابن سينا واقع در: شهرك قدس‌، فاز يك، ‌ايران‌زمين شمالي برگزار خواهد شد.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها