عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كاهش 800برابري تشعشعات موبايل با هندزفري

كاهش 800برابري تشعشعات موبايل با هندزفري
چهارشنبه 22 تیر 1390  07:37 ق.ظ

گزارش سازمان بهداشت جهاني نشان مي دهد كه استفاده از هندزفري بي سيم - بلوتوث - آسيب ناشي از تشعشعات مضر موبايل را تا 800 برابر كاهش مي دهد و اين در حالي است كه طبق آخرين آمارها تنها 4 درصد مشتركان ايراني از هندزفري و هدست استفاده مي كنند.

نرخ استفاده از هندزفري و هدست بلوتوث در دنيا حدود 15 درصد برآورد شده و پيش بيني ها نشان مي دهد كه استفاده از هدست بلوتوث از سال 2009 تا 2014 در جهان به دو برابر افزايش يابد. در اين ميان اگرچه ايران بزرگترين بازار هدست هاي پشت گوشي در خاورميانه به شمار مي رود اما نرخ استفاده اين فناوري در ايران كمتر از 4 درصد است.
مديرعامل شركت نامداران ارتباطات همراه با استناد به گزارش جديد سازمان بهداشت جهاني(WHO) گفت: استفاده از هندزفري بي سيم (بلوتوث) مي تواند آسيب ناشي از تشعشعات مضر تلفن همراه را تا 800 برابر كاهش دهد.

پدرام اليكايي با اشاره به گزارش آژانس تحقيقات در مورد امراض سرطاني (IARC) - زيرمجموعه سازمان بهداشت جهاني- كه در ماه ژوئن 2011 منتشر شده است افزود: خطر ابتلا به نوع بدخيم سرطان مغز در مصرف كنندگان موبايل بيشتر است و تشعشعات تلفن همراه بالقوه سرطان زا هستند.

نماينده انحصاري جبرا در ايران با بيان اينكه آنچه بيشتر مردم نمي دانند آن است كه راه حلهاي عملي براي كاهش ميزان آسيب رساني اين تشعشعات وجود دارد اضافه كرد: استفاده از هندزفري بلوتوث گوشي تلفن همراه به طور قطع يكي از اين راه حلها خواهد بود.
وي گفت: با استفاده از هندزفري بلوتوث قدرت تشعشعات مضر هنگام مكالمه با تلفن همراه از حداكثر 2 وات به حداكثر 0025/0 وات (800 برابركمتر) كاهش مي يابد.
اليكائي از مصرف كنندگان هندزفري بي سيم (بلوتوث) خواست كه از استفاده از هندزفري هاي بي نام و نشان، گمنام و يا كپي نام هاي تجاري معروف جدا خودداري كنند و گفت: اين دستگاهها به دليل فقدان استانداردهاي لازم، صدمات جبران ناپذيري به سيستم شنوايي كاربر وارد مي كند.

وي بهترين راه براي تشخيص اين مسئله را توجه به گارانتي نمايندگي رسمي عنوان كرد كه بصورت برچسب بر روي هر دستگاه قابل مشاهده است. همچنين بايد دقت شود كه هولوگرام به تنهايي نشان گارانتي يا اصل بودن كالا نيست.
نتايج يك نظرسنجي انجام شده با حمايت شركت جبرا، رهبر جهاني هندزفري نشان مي دهد كه با وجود خطرات بالقوه مردم اهميت چنداني به وجود اين تشعشعات در گوشي موبايل خود نمي دهند.

25 درصد افراد شركت كننده در اين نظرسنجي هيچ اهميتي به وجود تشعشعات در زندگي روزمره نمي دهند و 61 درصد نيز اهميت كمي به اين مسئله مي دهند

البته پس از اينكه به اين افراد گفته شد از نظر علمي ثابت شده استفاده از هندزفري عملا باعث كاهش چشمگير اثرات زيان آور تشعشعات تلفن همراه به مغز مي شود 53 درصد شركت كنندگان اذعان داشتند كه به زودي از يك هندزفري استفاده خواهند كرد.
در اين باره معاون ارشد بخش موبايل شركت جبرا نيز گفته است كه مردم به خوبي از اثرات مضر تشعشعات ناشي از موبايل آگاهي دارند ولي نه به اندازه اي كه مانع استفاده آنها از اين دستگاه شود.
وي معتقد است كه مردم از اينكه استفاده از هندزفري بي سيم (بلوتوث) باعث كاهش تشعشعات مي شود بي اطلاع هستند و به همين دليل جبرا محصولات متنوعي را به عنوان راهكاري براي مصرف كنندگاني كه به اين مسئله اهميت مي دهند توليد كرده و از اين طريق در پي كاهش اثرات زيانبار تشعشعات منفي ساطع شده از گوشي هاي موبايل است.

هر كس بد ما به خلق گويد ما چهره زهم نمي خراشيم

ما خوبي او به خلق گوييم تا هر دو دروغ گفته باشيم

mortazavifar

mortazavifar
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 1349
محل سکونت : yazd
دسترسی سریع به انجمن ها