عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

وزير بهداشت: پزشكاني كه زيرميزي مي گيرند از محل كار اخراج مي شوند

وزير بهداشت: پزشكاني كه زيرميزي مي گيرند از محل كار اخراج مي شوند
چهارشنبه 22 تیر 1390  09:08 ق.ظ

وزير بهداشت گفت: پزشكان زيرميزي بگير در بخش دولتي از محل كار اخراج مي شوند.
مرضيه وحيد دستجردي افزود: زيرميزي گرفتن پزشكان يك پديده زشت است كه حتماً وزارت بهداشت با آن برخورد مي كند اما به دلايلي ما اين برخوردها را در رسانه ها منعكس نمي كنيم و بنا هم نداريم كه اين كار را انجام دهيم.
وي اضافه كرد: به طور مرتب پزشكاني كه از آنها اين عمل زشت سر مي زند و از مردم زيرميزي مي گيرند و گزارش آنها به وزارت بهداشت و دانشگاه هاي علوم پزشكي مي رسد با آنها برخورد مي شود. به بسياري از آنها تذكر داده مي شود و اگر به تذكر داده شده توجه نكنند از محل كارشان جدا و اخراج مي شوند.
وزير بهداشت گفت: ما اين موارد را در رسانه ها منعكس نكرده ايم و به دانشگاه هاي علوم پزشكي هم گفته ايم كه اين كار را نكنند اما مطمئن باشيد كه برخورد صورت مي گيرد و خود من شخصاً مواردي را كه به من منعكس مي شود، پيگيري مي كنم.
وي ادامه داد: برخوردهاي وزارت بهداشت با پزشكاني كه زيرميزي مي گيرند بيشتر به اين صورت بوده كه از محل كار اخراج شده اند اما اين برخورد ظاهري با اين مسئله است برخورد جدي و ريشه اي براي اينكه بخواهيم اين مشكل را به صورت ريشه اي حل كنيم يكي اين است كه تعرفه ها را واقعي كنيم يا به سمت واقعي شدن برويم هر چند شايد نتوانيم در مرحله اول تعرفه ها را واقعي كنيم، دوم اينكه پرداخت هاي پزشكان را به موقع انجام دهيم.
وحيد دستجردي اضافه كرد: طبق قانون هر فردي از جمله هر پزشك و پيراپزشك كه در يك جا كار مي كند بايد سر ماه حقوق او را پرداخت كنيم. اگر ما بتوانيم علاوه بر آن برخوردها اين مسائل را هم جدي بگيريم و حل كنيم در حقيقت برخورد ريشه اي با اين مسئله داشته ايم و مي توانيم اين مسائل را به طور كامل ريشه كن كنيم و براندازيم.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 20214
دسترسی سریع به انجمن ها