عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تجليل از دعبل انقلاب اسلامي در مشهد

تجليل از دعبل انقلاب اسلامي در مشهد
چهارشنبه 22 تیر 1390  09:43 ق.ظ

با حضور مردم، رزمندگان، شاعران و ذاكران انقلابي از سيدرضا مويد دعبل انقلاب اسلامي، در مشهد تجليل شد.
چهارمين نشست سنگربان (نكوداشت سنگربانان جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي در مشهد) با موضوع نكوداشت شاعر پيشكسوت و انقلابي «حاج رضا مويد خراساني» و رونمايي از كتاب «چكامه عشق» روز يكشنبه با حضور گسترده مردم در حسينيه حضرت ولي عصر(عج) مشهد برگزار شد.
در اين نشست از استاد حاج سيدرضا مويد خراساني سراينده دم هاي دوشنبه ها و پنج شنبه هاي تشييع شهدا در مشهد و آفريننده اشعار ماندگار بسياري همچون «خدا كند كه بيايي» به پاس سال ها خدمت خالصانه فرهنگي و دفاع دعبل وار از ارزش هاي اسلام ناب محمدي«ص» با اهداي لوح «سنگربان» و هداياي متعدد ديگري تجليل شد.
در اين مراسم همچنين از آخرين اثر استاد سيدرضا مويد «چكامه عشق» كه حاوي حدود 400 سروده منتشر نشده او درباره انقلاب، امام، شهدا و جنگ است رونمايي شده و پيام سرتيپ نقدي فرمانده سازمان بسيج مستضعفين و صلاحي استاندار خراسان رضوي نيز قرائت شد.
در پيام سرتيپ محمدرضا نقدي رياست سازمان بسيج مستضعفين تاكيد شده بود: از نادر افرادي كه موهبت شاعري به آنان داده شده، كمتر كساني هستند كه شعر را با عشق اهل بيت آميخته اند و نادرتر، آنان كه اسلام ناب اهل بيت را در تصوير روزگار به وضوح دريافته و همپاي سالكان شهادت در اين راه گام نهاده اند و استاد مويد بحق از همين نوادر است كه اشعار ساده و روان اين بزرگوار جان را به اهتزار و روح را به پرواز درمي آورد.
در كنار اين عوامل، فروتني مثال زدني، حق شناسي و اخلاص اين استاد بزرگوار، به شعر ايشان در دنياي شيعي جايگاهي رفيع بخشيده است.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها