عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

بديلي براي نظام جمهوري اسلامي مبتني بر ولايت فقيه وجود ندارد

بديلي براي نظام جمهوري اسلامي مبتني بر ولايت فقيه وجود ندارد
چهارشنبه 22 تیر 1390  09:47 ق.ظ

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام اظهار داشت كه در وضعيت كنوني بديلي براي نظام جمهوري اسلامي مبتني بر ولايت فقيه وجود ندارد.
به گزارش فارس، آيت الله اكبر هاشمي رفسنجاني ديروز در ديدار اعضاي انجمن فرهنگ و سياست دانشگاه شيراز، دوران دانشگاه و دانشجويي را فرصت سؤال و پرسش دانشجويان خواند و تأكيد كرد: دانشجو تا پرسش و شك نكند، به يقين نخواهد رسيد.
وي تصريح كرد: متأسفانه برخي جريان هاي افراطي در حوزه و دانشگاه، فضايي را به وجود آورده اند كه جسارت پرسش و سؤال از دانشجويان و طلاب سلب شده و اين امر نشاط علمي و سياسي را در جامعه تضعيف مي كند.
هاشمي رفسنجاني در ادامه جلسه، در پاسخ به پرسش دانشجويي مبني بر طولاني شدن سكوت وي نسبت به تحولات كشور، اظهار داشت: بنده هيچ گاه به خصوص در تحولات و حوادث اخير كشور سكوت نكرده و همواره حرفم را زده و مي زنم اما بناي دعوا و تشديد اختلاف ندارم، چرا كه تشنج، اختلاف و درگيري را به خصوص در مقطع كنوني كه از همه سو تهديد مي شويم و نياز مبرم به وحدت داريم، مضر به حال نظام و كشور مي دانم.
وي در پاسخ به سؤال ديگري، ارتباط خود با مقام معظم رهبري را بسيار خوب و همدلانه توصيف كرد و گفت: اين به معناي اين نيست كه در مواردي هم اختلاف سليقه اي وجود ندارد اما همواره سعي كرده ام مسائل را تا حدّ توان با رايزني و گفت و گو با ايشان و تأثيرگذاران نظام حل كنم و بر فضاي التهاب و درگيري نيفزايم و البته در نهايت تابع نظر ايشان هستم.
آيت الله هاشمي رفسنجاني در پاسخ به پرسشي درباره راه هاي خروج كشور از وضع سياسي كنوني، انزواي جريان هاي افراطي و تندرو و به حاشيه راندن آنان را گام نخست ايجاد تغيير و تحولات مثبت در جامعه خواند و تأكيد كرد: در وضعيت كنوني بديلي براي نظام جمهوري اسلامي مبتني بر ولايت فقيه و نيز شخص آيت الله خامنه اي به عنوان ولي فقيه در كشور نمي شناسم.
وي تصريح كرد: معتقدم اعتماد متقابل ميان مردم، فعالان سياسي و رسانه اي با نظام كارگشا و حلال مشكلات خواهد بود و در گام هاي بعدي برگزاري انتخابات آزاد مجلس و رياست جمهوري با حضور واقعي تمامي جناح ها و گروه هاي دلسوز و معتقد به نظام و قانون اساسي مي تواند به خروج از اوضاع كنوني كمك كند.
گفتني است رييس مجمع تشخيص مصلحت دوروز پيش در مصاحبه مفصلي با سايت ديپلماسي ايراني مسايل سياسي روز كشور را بهانه اي براي زير سؤال بردن سياست خارجي نظام در دوره كنوني بويژه در موضوع ادعاي تلاش دولت براي رابطه با آمريكا قرار داد .
وي در اين باره گفت : من فكر مي كنم الان كاملاً مي توان در شرايط مساوي و با رعايت احترام متقابل با آمريكا مذاكره كرد. اينها در حرف تابوي مذاكره با آمريكا را شكستند. در زمان آقاي خاتمي آن قدر فضا سنگين بود كه در يكي از سفرهاي به آمريكا و در يكي از مراسم، براي اينكه با مسئولان آمريكا رودررو نشود، مسير مستقيم خود را كج كرد. ولي الان كاملاً برعكس است. آن قدر برعكس است كه به هر بهانه اي نامه هاي بدون جواب به مسئولان آمريكا مي نويسند.
وي بدون توجه به علت اصلي خصومت برخي رژيم هاي ديكتاتوري منطقه از جمله آل سعود و آل خليفه با جمهوري اسلامي ايران كه به دليل ماهيت اسلامي متاثر از انقلاب ايران قيام ملت هاي منطقه است اظهار داشت كه سياست خارجي نظام اين وضعيت را بوجود آورده است .
هاشمي گفت : از نظر خودم، فكر مي كنم رويه فعلي مطلوب نيست... بالاخره بي جهت نيست كه روابط ما با كشورهاي همسايه در اين مقطع اين گونه تيره شده است.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 20214
دسترسی سریع به انجمن ها