عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

شيخ الاسلامي خبر داد مخالفت دولت با افزايش تعرفه هاي پزشكي

شيخ الاسلامي خبر داد مخالفت دولت با افزايش تعرفه هاي پزشكي
چهارشنبه 22 تیر 1390  09:52 ق.ظ

وزير كار تأكيد كرد: دولت با افزايش تعرفه هاي پزشكي مخالف است.
عبدالرضا شيخ الاسلامي در گفت وگو با فارس در خصوص افزايش تعرفه خدمات پزشكي در بخش دولتي و خصوصي، اظهار داشت: وزارت كار علاقه اي ندارد كه نرخ ها در اين زمينه افزايش يابد و به مردم فشار وارد شود.
وي افزود: هزينه هاي درمان و بيمه اي بايد در سطح پايين باشد تا تمامي اقشار ضعيف و كم درآمد جامعه بتوانند به راحتي از اين خدمات بهره مند شوند.
سرپرست وزارت رفاه و تأمين اجتماعي در پاسخ به اين سؤال كه وزارت بهداشت موافق افزايش تعرفه خدمات پزشكي است آيا نظر دولت نيز افزايش تعرفه در اين بخش است، تصريح كرد: نظر دولت عدم افزايش خدمات و تعرفه پزشكي است و اين موضوع در نهايت توسط هيأت وزيران به تصويب رسيد.
وي تأكيد كرد: دولت تلاش مي كند حداكثر رفاه و امكان معيشت سالم و مناسب را براي مردم فراهم كند.
وزير كار در خصوص علت افزايش هزينه تعرفه خدمات پزشكي بيان داشت: اين موضوع به منظور جبران كمبود منابع مالي است اما در بخش خصوصي پزشكان درآمدهاي بسيار خوبي دارند و جزء اقشار پردرآمد جامعه محسوب مي شوند و به نظر مي رسد اين قشر نگران عدم افزايش تعرفه پزشكي نباشند.
وي تصريح كرد: مهمترين بحث در افزايش تعرفه مربوط به هزينه هاي درماني در بيمارستان هاي دولتي است كه با اصلاح شيوه هاي كار و مديريت و صرفه جويي بايد تلاش شود هزينه ها كاهش يابد تا فشار آن به مردم وارد نشود.
وزير كار در خصوص زمان اجرايي شدن بيمه تكميلي كارگران اظهار داشت: كارهايي در اين خصوص صورت گرفته است و در حال حاضر به دنبال شركت هاي بيمه گر براي پوشش اين موضوع هستيم.
وي افزود: از منابع و امكانات وزارت راه مي توان در اين موضوع استفاده كرد و برنامه ريزي انجام اين كار با توجه به وسعت جامعه كارگري پيچيده است و امسال بخش قابل توجهي اجرا خواهد شد.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها