عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شيخ الاسلامي خبر داد مخالفت دولت با افزايش تعرفه هاي پزشكي

شيخ الاسلامي خبر داد مخالفت دولت با افزايش تعرفه هاي پزشكي
چهارشنبه 22 تیر 1390  09:52 ق.ظ

وزير كار تأكيد كرد: دولت با افزايش تعرفه هاي پزشكي مخالف است.
عبدالرضا شيخ الاسلامي در گفت وگو با فارس در خصوص افزايش تعرفه خدمات پزشكي در بخش دولتي و خصوصي، اظهار داشت: وزارت كار علاقه اي ندارد كه نرخ ها در اين زمينه افزايش يابد و به مردم فشار وارد شود.
وي افزود: هزينه هاي درمان و بيمه اي بايد در سطح پايين باشد تا تمامي اقشار ضعيف و كم درآمد جامعه بتوانند به راحتي از اين خدمات بهره مند شوند.
سرپرست وزارت رفاه و تأمين اجتماعي در پاسخ به اين سؤال كه وزارت بهداشت موافق افزايش تعرفه خدمات پزشكي است آيا نظر دولت نيز افزايش تعرفه در اين بخش است، تصريح كرد: نظر دولت عدم افزايش خدمات و تعرفه پزشكي است و اين موضوع در نهايت توسط هيأت وزيران به تصويب رسيد.
وي تأكيد كرد: دولت تلاش مي كند حداكثر رفاه و امكان معيشت سالم و مناسب را براي مردم فراهم كند.
وزير كار در خصوص علت افزايش هزينه تعرفه خدمات پزشكي بيان داشت: اين موضوع به منظور جبران كمبود منابع مالي است اما در بخش خصوصي پزشكان درآمدهاي بسيار خوبي دارند و جزء اقشار پردرآمد جامعه محسوب مي شوند و به نظر مي رسد اين قشر نگران عدم افزايش تعرفه پزشكي نباشند.
وي تصريح كرد: مهمترين بحث در افزايش تعرفه مربوط به هزينه هاي درماني در بيمارستان هاي دولتي است كه با اصلاح شيوه هاي كار و مديريت و صرفه جويي بايد تلاش شود هزينه ها كاهش يابد تا فشار آن به مردم وارد نشود.
وزير كار در خصوص زمان اجرايي شدن بيمه تكميلي كارگران اظهار داشت: كارهايي در اين خصوص صورت گرفته است و در حال حاضر به دنبال شركت هاي بيمه گر براي پوشش اين موضوع هستيم.
وي افزود: از منابع و امكانات وزارت راه مي توان در اين موضوع استفاده كرد و برنامه ريزي انجام اين كار با توجه به وسعت جامعه كارگري پيچيده است و امسال بخش قابل توجهي اجرا خواهد شد.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها