عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

تلاش نكنيم ، جايگاه خود را از دست مي دهيم

تلاش نكنيم ، جايگاه خود را از دست مي دهيم
چهارشنبه 22 تیر 1390  10:15 ق.ظ

سرمربي تيم ملي تكواندو معتقد است اگر تيم او به تلاش هاي خود ادامه ندهد در آينده اي نزديك جايگاه خود را ار دست خواهد داد.
رضا مهماندوست در گفت وگويي به آخرين وضعيت تيم ملي تكواندو اشاره داشت كه گزيده اي از آن در ادامه مي آيد:
¤ دريافت پيشنهاد از انگليس براي مربيگري در تيم ملي تكواندو اين كشور صحت دارد اما من قبول نكردم. من براي اين آب و خاك هستم و دوست دارم نتيجه زحماتم را بعد از چند سال تلاش در المپيك ببينم. مشكلات تكواندو هم قرار است حل شود. بهرام افشارزاده دبير كل كميته ملي المپيك قول داده كه يكسري امتياز به تكواندو بدهد و حقوق ها را هم افزايش دهد.
¤ ارتباط خوب بين مربي و شاگرد يكي از عوامل موفقيت است. اگر مربي نتواند ارتباط خوبي با شاگرد خود برقرار كند مطمئنا اين موضوع تاثير منفي بر روي عملكرد شاگرد خواهد گذاشت. رمز و رموزي بين مربي و شاگرد هست كه كمك مي كند تا در ميدان مسابقه موفقيت حاصل شود. از اين ارتباط است كه يك نوع تله پاتي به وجود مي آيد. اين يك نوع درك متقابل است. يك انرژي مثبت كه باعث مي شود تا شاگرد و استاد همديگر را بفهمند و همين موضوع باعث شارژ روحي ورزشكار مي شود.
¤ اينكه تكواندو يك ورزش المپيكي شده شوخي بردار نيست. يك مدال طلاي المپيك مي تواند يك كشور را از رنكينگ 48 دنيا به 30 برساند و اين يعني 18 پله صعود.كسب مدال المپيك ارزش زيادي براي كشورها دارد، از همين رو سرمايه گذاري زيادي در اين رشته شده است. روسيه، آلمان، فرانسه، اسپانيا، آذربايجان و ... همگي در تلاش هستند تا خود را به سطح يك تكواندو و موفقيت در اين رشته برسانند.
¤ نبايد فكر كنيم كه قهرمان جهان شديم همه چيز تمام شده است. امروز همه به اين فكر مي كنند كه بيايند قهرمان جهان را شكست دهند. اين درست كه وقتي تكواندوكاران ايران وارد سالن مسابقات مي شوند ولوله مي شود، اما نبايد فراموش كنيم كه اگر تلاش نكنيم اين جايگاه از دست خواهد رفت.
¤ بچه ها دو ماه استراحت خواهند كرد تا بعد از ماه رمضان تمرينات را از سر بگيريم. ما مسابقات جام جهاني را كه اواخر اسفندماه برگزار خواهد شد پيش رو داريم و بايد آماده حضور در اين رقابت ها شويم. بعد از آن هم بايد مهياي شركت در بازي هاي المپيك لندن شويم.تمرينات ما براي المپيك در حد مرگ خواهد بود.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 20214
دسترسی سریع به انجمن ها