عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: به یقین، شیعیان ما آنانند که دلهایشان از هر نوع فریبکاری، کینه و دشمنی پاک و سالم باشد. بحارالانوار، ج 68، ص 156

به منظور تامين خواست مردم 400 نظامي ارشد مصر پاكسازي شدند

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

به منظور تامين خواست مردم 400 نظامي ارشد مصر پاكسازي شدند
چهارشنبه 22 تیر 1390  10:19 ق.ظ

در پي گسترش اعتراضات مردمي در مصر، دولت اين كشور در اقدامي پيشگيرانه، پاكسازي وزارتخانه ها، از عناصر وابسته به مبارك را آغاز كرد.
به گزارش خبرگزاري ها، دولت مصر براي تحقق خواسته هاي مردم اقدام به بركناري 400 سرلشكر و سرهنگ از وزارت كشور كرده است.
اين اقدام بي سابقه دولت مصر در پي آن صورت گرفت كه معترضان، دولت را به بي توجهي به خواسته هاي انقلابيون و پناه دادن به عناصر وابسته به رژيم مبارك متهم كرده اند. دولت موقت مصر به رياست «عصام شرف»، علاوه بر اين قول داده است كه به زودي دست به ترميم كابينه خواهد زد و برخي از وزيران كه مورد نفرت مردم هستند بركنار خواهند شد.
به نوشته روزنامه «الاهرام»، عصام شرف قول داد در صورتي كه نتواند اين خواسته هاي انقلابيون را برآورده كند از مقام خود استعفا خواهد كرد. در عين حال نخست وزير مصر از دستگاه قضايي اين كشور درخواست كرد كه هر چه زودتر مقدمات دادگاه علني ديكتاتور سابق اين كشور و سران فاسد وابسته به وي را فراهم آورند.
نخست وزير مصر متعهد شد، در كنار پاكسازي وزارتخانه ها از عناصر منفور رژيم گذشته، برخي از استانداران و افسراني كه در سركوب مردم دخالت داشته اند را به پاي ميز محاكمه بكشاند.
مردم مصر در واكنش به وعده هاي نخست وزير، روز سه شنبه با برپايي تظاهرات گسترده با عنوان «سه شنبه اراده» خواستار كناره گيري نظاميان و دولت موقت از قدرت شدند.
همچنين اعتصابات كاركنان دواير دولتي و كارخانجات دولت عصام شرف را براي خروج از بحران كنوني مستاصل كرده است.
در همين حال خط لوله صدور گاز مصر به اسرائيل در مرز «العريش» براي چهارمين بار پس از پيروزي انقلاب 25 ژانويه توسط افراد ناشناسي منفجر شد.
به گفته شاهدان عيني بر اثر انفجار اين خط لوله شعله هاي آتش منطقه را فرا گرفت و پليس و نيروهاي امنيتي با كنترل شديد ورودي و خروجي هاي شهر «العريش»، اقدام به برپايي پست هاي ايست و بازرسي براي دستگيري عوامل آن كردند.
قطع صدور گاز به رژيم صهيونيستي از جمله مهم ترين خواسته انقلابيون مصري پس از سرنگوني مبارك بود كه دولت كنوني به آن توجهي نكرده است.
رژيم مبارك پس از معاهده كمپ ديويد، صدور گاز ارزان قيمت به رژيم صهيونيستي براي تامين برق آن را به عهده گرفت و تا شش ماه پيش نيز صادرات آن ادامه داشت اما پس از پيروزي انقلاب 25 ژانويه تاكنون چهار بار خط لوله گاز در منطقه مرزي العريش از سوي مخالفان دولت منفجر شده است.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها