عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

در اعتراض به مداخلات كاخ سفيد مردم سوريه پرچم و دلار آمريكا را آتش زدند

در اعتراض به مداخلات كاخ سفيد مردم سوريه پرچم و دلار آمريكا را آتش زدند
چهارشنبه 22 تیر 1390  10:20 ق.ظ

مردم سوريه در اعتراض به دخالت هاي آمريكا در امور داخلي سوريه به سفارت اين كشور در دمشق حمله و خسارات زيادي به ساختمان اين سفارت وارد كردند.
معترضان سوري با برگزاري تظاهرات ضد آمريكايي در اعتراض به دخالت واشنگتن در امور داخلي سوريه شيشه هاي سفارت را شكستند و به ساختمان سفارت خساراتي وارد كردند.
مقامات سفارت آمريكا گفتند در اين حادثه هيچ يك از كاركنان سفارت آسيب نديد اما به اموال و دارايي سفارت خسارت وارد شده است تظاهركنندگان با فرياد «مرگ بر آمريكا»، دخالت هاي آمريكا را محكوم و تاكيد كردند كه به هيچ كشور خارجي اجازه دخالت در امور كشور را نخواهند داد.
مردم سوريه پرچم و دلار آمريكا را آتش زدند و پرچم سوريه را بر فراز ساختمان سفارت آويزان كردند.معترضان سوري همچنين مقابل سفارت فرانسه در شهر دمشق اجتماع كردند. يكي از شاهدان گفت، تجمع مردم سوريه در مقابل سفارت فرانسه مسالمت آميز بود ولي نيروهاي امنيتي با شليك گلوله و پرتاب گاز اشك آور آنان را متفرق كردند.
مردم سوريه روي سفارتخانه هاي آمريكا و فرانسه شعارهاي ضد آمريكايي و ضدفرانسوي نوشتند.
اين اعتراض ها پس از آن برگزار شد كه سفيران آمريكا و فرانسه از شهر حماه ديدار و با مخالفان اين شهرگفت وگو كرده بودند.
اين شهر روز جمعه صحنه اعتراضات ضددولتي بود و مردم سوريه معتقدند سفيران آمريكا و فرانسه مخالفان را تحريك و وادار به آشوب و ناآرامي كرده اند.در همين رابطه هيلاري كلينتون وزيرخارجه آمريكا بلافاصله پس از تظاهرات مردم سوريه مقابل سفارت اين كشور در دمشق از رئيس جمهور سوريه انتقاد كرد.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها