عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: به یقین، شیعیان ما آنانند که دلهایشان از هر نوع فریبکاری، کینه و دشمنی پاک و سالم باشد. بحارالانوار، ج 68، ص 156

عمر البشير: اختلافات مرزي با سودان جنوبي حل نشود مجبوريم وارد جنگ شويم

 
ahmadfeiz
ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران

عمر البشير: اختلافات مرزي با سودان جنوبي حل نشود مجبوريم وارد جنگ شويم
چهارشنبه 22 تیر 1390  10:22 ق.ظ

رئيس جمهور سودان گفت: اگر مشكل منطقه نفت خيز ابيي ميان سودان شمالي و جنوبي برطرف نشود خارطوم مجبور است دست به اسلحه ببرد.
«عمر حسن البشير» در گفت وگو با «بي بي سي» درباره روابط كشورش با سودان جنوبي اظهار داشت: منطقه ابيي بخش جدايي ناپذير سودان است و هر تلاشي در زمينه ايجاد اختلال در پروتكل همكاري دو كشور به از سرگيري منازعات ميان آنها دامن مي زند.
به گزارش خبرگزاري مهر، عمرالبشير با اشاره به تمايل خود براي خروج نيروهاي حافظ صلح وابسته به سازمان ملل از اين منطقه تاكيد كرد: البته ما با حضور نيروهاي اتيوپي به جاي شورشيان مخالف نيستيم.
رئيس جمهور سودان يادآور شد: هنگامي كه به صلح روي آورديم، در تمامي ميدان هاي جنگ پيروز بوديم و در واقع براي صلح مي جنگيديم و سودان را به خاطر صلح تقسيم كرديم.
وي خاطرنشان كرد: ما جنگ نخواهيم كرد، مگر اينكه مجبور به آغاز آن شويم.
با وجود اينكه سودان به عنوان پهناورترين كشور اسلامي قاره آفريقا با جدايي و استقلال سودان جنوبي 25 درصد از مساحت خود را از دست داد، همچنان با تحريم هاي آمريكا و كشورهاي اروپايي روبه رو است.
از سوي ديگر، سودان جنوبي كه از ابتدا با حمايت آمريكا، غرب و اسرائيل به عنوان پنجاه و چهارمين كشور اتحاديه آفريقا به استقلال رسيد، از سوي آمريكا، اسرائيل و برخي از كشورهاي اروپايي وعده هاي مالي و تسليحاتي دريافت كرده است.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها