عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مواد غذایی حاوی ویتامین c استرس را کاهش می دهد

مواد غذایی حاوی ویتامین c استرس را کاهش می دهد
چهارشنبه 22 تیر 1390  11:54 ق.ظ

مواد غذایی حاوی ویتامین c استرس را کاهش می دهد

 

مصرف مواد غذایی که منبع ویتامین b ، c و روی هستند، در کاهش استرس ناشی از قرار گرفتن در هوای گرم بسیار کمک کننده است. علیرضا ابوالفضلی کارشناس تغذیه ضمن بیان این مطلب افزود: بنابراین مصرف انواع میوه ها و سبزیجات تازه به همراه مواد غذایی دریایی در فصل گرما بسیار مفید است.
وی در خصوص تغدیه در تابستان به خصوص گرمازدگی اظهارکرد: بهتر است از مواد غذایی که قند زیاد و یا چربی بالایی دارند کمتر استفاده شود وهمچنین برای تامین انرژی مضاعفی که برای حفظ تعادل حرارتی مورد نیاز است، از این گروه های غذایی در کنار مواد غذایی که سرشار از ویتامین های گروه b و c هستند، استفاده کرد.
وی توصیه کرد:از سبزیجاتی که به رنگ سبز تیره هستند نظیر برگ های سبز کاهو و کلم بروکلی، بیشتر استفاده شود.
این کارشناس تغذیه خاطرنشان ساخت: در این فصل بیشتر از غذاهای خنک و سرد استفاده شود، حتی بهتر است غذاهایی را مصرف کرد که طبع سردی دارند.
وی در ادامه گفت: در فصل گرما از مصرف مغز ها و شیرینی جات کمتر استفاده شود و مصرف میوه هایی نظیر خرما و انجیر نیز چندان مناسب نیست و بهتر است در صورت تمایل، در وعده های عصر که هوا خنک تر است، استفاده شوند.
ابوالفضلی یادآورشد: مصرف میوه هایی نظیر آناناس، هندوانه، طالبی و خربزه نیز بسیار مناسب است.
وی ادامه داد: در هوای گرم مصرف هندوانه به دلیل دارا بودن آب و مواد معدنی گوناگون برای افراد گرما زده بسیار مناسب است. میوه هایی که رنگ قرمز و بنفش تیره دارند هم بسیار مفیدند. سبزیجاتی نظیر کلم بروکلی، گوجه فرنگی، اسفناج و کاهو هم در گروه سبزیجات از بهترین ها بوده و در این شرایط بسیار مفید هستند.
این کارشناس تغذیه متذکرشد: مطالعات نشان داده اند، مصرف مواد غذایی که منبع ویتامین b ، c و روی هستند، در کاهش استرس ناشی از قرار گرفتن در هوای گرم بسیار کمک کننده هستند به همین دلیل، مصرف انواع میوه ها و سبزیجات تازه به همراه مواد غذایی دریایی در فصل گرما بسیار مفید است. به علاوه، مصرف مواد غذایی که خاصیت آنتی اکسیدانی دارند و منبع مناسبی از ویتامین c ، e ، کاروتنویید و فلاونویید هستند نیز در این روزهای گرم به سیستم ایمنی کمک می نماید تا زیان های ناشی از سموم موجود در هوا را به حداقل برساند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها